Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fotósok! Ma este szuperhold....

Fotósok! Ma este szuperhold. Ti mekkora rekesszel fogjátok fotózni akkor ha tájat is komponáltok a képbe nem csak magát a holdat?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 14:10
 1/7 anonim válasza:
Engem is érdekelne:) Én olyan 16 vagy 22es rekesszel próbálkoznék.
2012. máj. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
16 os rekesz? Állványról fogom, 200mm-en , belekomponálok egy fát is. 16-os rekesznél nem tudom mennyi lesz a záridőm, ISO-t nem szeretném az egekbe tolni. A Hold gyorsan fog haladni nem akarom azt se hogy mosódjon...
2012. máj. 5. 14:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Tök felesleges 16-ig elmenni, a diffrakció tönkrevágja az élességet. Nagylátóval f5,6-8 bőven elég, telével sok mindentől függ. De nagyon f8 fölött nem lesz fényed, még állvánnyal sem, mert azért a hold is megy. Egy több másodperces expoba beleúszhat, főleg telénél, ami megint az élesség rovására megy.


Mellesleg digit géped van: lősz két képet 2/3 blendénként, végig az egész soron, f4-től mondjuk 11-ig. És akkor azt is látni fogod, hogyan teljesít az objektíved, és milyen záridőt tudsz megengedni magadnak. Nincs filmköltség, lehet kísérletezni.

2012. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a többszörös expót javaslom. A telehold elég komoly fénnyel bír. Ha azt rendesen kiexponálod, akkor a tájból semmi nem fog látszani, míg ha a tájat rendesen kiexponálod, a Hold lesz egy nagy fehér kiégett paca.
2012. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tájképeknél sem érdemes f16 főle menni? Nappal? Mert sokszor akkor fény van hogy f/22-nél is 1/80 a záridő..

Portrénál tudom hogy f13 felett a diffrakcio kiöli a részleteket.

2012. máj. 5. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:

A diffrakció egy optikai jelenség, a lényege, hogy a peremeknél elhaladó fénynyaláb a hullámterjedés sajátságai miatt "elhajlik", és kenődik, így a kép vonalai homályosabbak lesznek. Ez fotózott témától teljesen független, az objektív és a szenzor kérdése. Minél nagyobb felbontáson dolgozol, belenagyítva annál látványosabb, de ha mondjuk mindent 3 MP-re méretezel le, akkor már csak az objektív mondja meg, hogy mikor jelentkezik.


Én az összes objektívemet végigteszteltem, általában f4 és f8 között adják a legjobb eredményt, alatta, felette gyengébb.


Tájképnél is tök felesleges az f20 körüli érték: nagy látószögön f11 mellett már szinte végtelen a mélységélesség, felette már nem nyersz semmit, csak buksz.


Persze ezek a szabályok nem kötelező érvényűek, van olyan tájkép, ahol kell mondjuk f22, mert szeretnéd, hogy a hozzád nagyon közeli téma és a háttér IS teljesen éles legyen. De ilyenkor sem a képminőség, hanem a mélységélesség javítása érdekében rekeszelünk. Ne félj egy tájképet 1/2000-el ellőni, legalább nem számít, ha remeg a kezed.

2012. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sikerült megcsinálni a képet? Milyen lett? Végülis hogy csináltad?
2012. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!