Lehet-e így takarítani a notebook billentyűzetét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy irtózatosan poros noti billentyűzetem.

Egyszerű portalanítás porszívóval már kevés neki,költeni nem akarok rá (nemrégiben 30.000 Ft-ot költöttem rá,modernizáltam kicsit).

Szóval: ha kiszedem a gépből (ki tudom szedni,nem vagyok hülye...)

Szappanos vízben át lehet mosni?

Persze,utána 7 napig csak szárítanám...

előre is köszi!



2012. máj. 23. 19:09
 1/5 masszázscucc válasza:

Én csináltam már.


Kiszedtem, óvatosabban mint egy tojást, de precízen átmostam, jól leöblítettem. Mikrószálas törlőkendővel felitattam. Óvatosan, puha rongyokra "kicsapkodtam" belőle a vizet, majd hagytam száradni.


Nem szárítottam 7, csak fél napig. (tűző napra ne tedd ki!)


Békebeli porszívóra (pl. rakéta) fújás irányban is lehet csatlakoztatni a csövet. Kitűnő szgép takarító egy puha kefével.

(Első szakmám elektronikai műszerész)

2012. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha vízzel nekimész, akkor tuti, hogy a panel és a fölötte lévő gumiréteg alá (amin vannak az érintkező vagy grafitos bevonatú tappancsok) beszivárog és elkezdi áldásos tevékenységét :) Ha csak poros, használj pemzlit.
2012. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Porspray vagy kompresszor és ki kell fújni, nehogy beáztasd már. Alkoholos tisztítóval fújj bele maximum, van erre spec spray, lehet kapni bill. tisztító párnát vagy fogkefe.

De kifújod, bőven elég neki.

2012. máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 masszázscucc válasza:

Az asztali és laptop billentyűzetek is elég régóta hall elemes tagokból vannak. Így nem kezdi el a víz az áldásos munkáját.


A nagy gépeimhez 10 éve nem vettem új billentyűzetet. Ugyan azt nyúzzuk (játszani is szoktunk). Kb 2 évenként mosom szappanos vízzel és puha kefével, majd zuhanyos öblítés.


Egyébként kérdezz használt gépekkel foglalkozó boltot.

2012. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztosan vannak Hall elemes bill-ek, de azon a pár laptopon, amit szereltem, sima gumitappancsos cucc volt.
2012. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!