Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdvözletem! Mitől lehet az,...

Gombitomi kérdése:

Üdvözletem! Mitől lehet az, hogy Sony miniDV kamerámat ha képcsöves tv-re dugom a kamera saját AV kábelével, akkor szebb képet látok, mintha egy 1080i-s felbontású Sony LCD-n nézném ugyanezt, vagy mintha digitalizálnám és számítógépen nézem?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen felbontásban vesz fel a kamerád.

A képcsöves tv közelről szebb képet ad, ez a kábel olyan 1-1.5 méter.

Ha digitalizálod, hogyan teszed? Av kábellel TV-tuner kártyával?

Vagy firewire-el.

Nem mind1, mert a tuner kártya lerontja nagyon.

2012. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Firewire-rel digitalizálom DV-Avi-ba és utána konvertálom DVD formátumba, de úgy sem olyan, mint szeretném. A kamera egy Sony DCR HC23E és a Sony weblapján 800.000 képpontot ír.

[link]

2012. máj. 31. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Számolj csak egy picit!

A képcsöves TV felbontásban messze van a HD-tól.

A Sony TV durván 2000*1000 pixel, azaz 2 Mpixel.

A kamerára mit mond? 0,8 Mpixel.. Akkor? Hiányzik 1,2Mpixel! Mit csinál? Hát konvertál, de csodát nem tud tenni, ami nincs, az nincs...

2012. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól hogy digitalizálod még ugyanazt a csipa felbontást kapod.
2012. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na így már értem, köszönöm szépen a magyarázatot.Tehát a régi "szar" rendszer elemei közül bármelyiket ötvözöm a fejlettebb technikával, ugyanúgy szar lesz. Ha valamit fejlesztek, akkor mindent fejleszteni kell, magyarul digitális kamera kellene HD felbontással. Értem, köszi!
2012. jún. 7. 22:16
 6/6 anonim ***** válasza:

A képcsöves TV-d analóg jelet fogad, azzal olyan képet kapsz amilyet a kamerád rögzített.

Ha lenne a kamerán hdmi kimenet, mindjárt jobban nézne ki az LCD-n is.

Tekintve hogy egy digitális szalagról játszol analóg kimeneten egy jelet, a TV-d meg újradigitalizálja olyan fos módon amilyen minőségű A/D konvertert tettek bele, a legjobb eredményt akkor éred el, ha a kameráról átviszed a számítógépedre, és a VGA hdmi vagy dvi kimenetén keresztül nézed vissza a videót a tv-n. Úgy jobban fog kinézni a jelenleginél sokkal!

2012. szept. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!