Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok a fényképezés valódi "mesterségében", idáig egy Olympus FE-230-om van, de már jó pár éves.

Idáig csak az számított hogy csináljon képet azt jól van.. :D

De elkezdett érdekelni a fotózás, leginkább lovakat, lóversenyzést fotóznék.

Sajnos nem tudok 100ezreket költeni rá... olyan középkategóriás gép érdekelne, de mégis azért elég jó.


2012. jún. 14. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Én egy szempotot mondok a sok közül: tudjon veszteség nélküli tömörítést, vagy tömörítés nélküli tárolást. (Sajnos a jepg tömörítés néha teljesen feleslegessé/értelmetlenné teszi az érzékelő nagy felbontását.)
2012. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én máshogy közelítem meg.


Olyan témát akarsz fotózni, amit nehéz, olyan árfekvésű géppel, amivel nem lehet. :)


A sportfotózás igényli a legkomolyabb felszerelést. Nézz meg egy EB meccset, láthatod mekkora ágyúkkal ülnek a fotósok a pálya szélén. Nem véletlenül. Ha komolyan érdekel a téma, és tényleg JÓ képeket akarsz csinálni, akkor tükörreflexes gépet vegyél, és főleg egy jó tele objektívet. Ez sajna nem 100.000 ft....hanem inkább 300.000. És akkor egy belépő szintű tükrös gépet vettél, egy egész jó tele objektívvel.


Az a gáz, a kompakt, brigde gépekkel, hogy sok esetben 0.5-1 mp-s eltérés van a gomb lenyomása és a kép készítése között, szóval véletlenül sem azt fotózod, amit látsz. Egy gyors mozgásnál fokozottan igaz. Aztán még ott a számtalan tényező ami miatt alkalmatlan erre.


Ha komolyan érdekel a téma, akkor egy 100.000 ft-os bridge gépet ki fogsz nőni úgy fél év alatt. Inkább most vegyél egy komolyat, akár részletre is. Sok helyen van most 0%-os THM.

2012. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!