Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet digitális fénykép...

Hogyan lehet digitális fényképezőgéppel fotót csinálni éjszaka a csillagos égről?

Figyelt kérdés
fujifilm jv300-ról lenne szó!

#fényképezőgép fujifilm jv300
2012. jún. 18. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon minimálisak az asztrofotó ismereteim, de:


- olyan helyen kell fényképezned ahol minimális a fényszennyezés. ( Tehát ne a város/falu közepén, hanem lakott településtől távolabb )

- Állványt kell használnod

- Hosszú záridó szükséges


Sajnos a csillagok a Föld forgása és pályája miatt már pár perces záridőnél is "csíkot húznak". Ehhez lehet "követő" állvány rendszereket venni, de azokat kalibrálni kell + ára sokszorosa a jv300nak.

Általában az asztrofótókat úgy készítik, hogy a gépet egy profi / félprofi távcsőhöz illesztik.


Mindenképp próbáld meg azért, szép képeket simán készíthetsz ,lehet nem fogod látni a naprendszer karjait a fotókon, de érdekes és szép képek készítsére van esélyed.

2012. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2012. jún. 18. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehogy!
2012. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pont tegnap voltam csillagokat fotózni. A fényképezőgéped gyakorlatilag alkalmatlan ilyen fotók készítésére. Ilyesmihez leginkább FullFrame dSLR gépre és fényerős nagylátószögű objektívre volna szükséged, ami tűri az érzékenység emelését és nem zajtengerrel hálálja meg.


Harminc másodperces záridőnél még éppen nem mozdulnak be a csillagok (nyilván állványról, távkioldóval exponálva, nagyítva már így is látszik a csillagok minimális elmozdulása), az érzékenységet ISO 4000 illetve fölé kell emelned, ebben a melegben pedig tovább nehezíti a dolgod a szenzor melegedése, ami további zajt termel.

Egyébként én tegnap eddig jutottam:

[link]

2012. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon szép képek...gratulálok! :)
2012. jún. 18. 22:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy fogalmaznék, hogy alakul, de köszönöm! :)
2012. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Gyönyörű képeket készítesz!! :)
2012. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igyekszem, köszönöm! :)
2012. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!