Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóhangszórónak e fajta...

Autóhangszórónak e fajta hibája mitől lehetséges? Javítható házilag?

Figyelt kérdés
Van az autó első ajtajában egy hangszóró.Műanyag tányéra van és gumi membrános. Egy kis idő után (azóta állandóan csinálja) a jobb oldali hangszóró basszus kiadásakor elkezdett recsegni ,kivettem az ajtóból átnéztem de semmi féle maszat nincsen benne amitől ilyen hangot adhatna semmiféle idegen anyag nincs benne.Ez a recsegő hang olyan mintha hozzáérne a műanyag tányér valamihez és rezeg recseg. Na most amikor a membrán bal felét kissé lefogom tehát enyhén benyomom akkor abbahagyja ezt a recsegő hangot. Javítható ez a hiba vagy vigyem javíttatni?

2012. jún. 20. 13:31
 1/2 A kérdező kommentje:
Találtam egy felvételt és pontosan ugyan így recseg vagy ropog: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jún. 22. 20:47
 2/2 Chello ***** válasza:

Ha egy hangszóró megég az történhet úgy is, hogy csak átég tekercsének néhány menete között a szigetelés,

ekkor még fog szólni csak gyengébben és furcsán.


Ha elengedett néhány huzalmenet akkor is van mellékhangja, és akkor is ha csak meglágyul a ragasztás és valahol elferdül a tekercs, mert akkor hozzáér a mágnesben lévő vashoz.


Okoz még ilyen percegést az is ha majdnem el van szakadva a bevezető szála a hangszórónak és ez jellemzően mozgásra reagál ugye. Ilyen esetben megforrasztod és jó.


Hasonló picit tompább ha a kivezetőszál csak hozzáér a membránhoz ilyenkor szilóval lehet a tövét megkenni hogy az távol tartsa.

2012. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!