Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet kiszámítani,...

Hogyan lehet kiszámítani, hogy egy obival (és a hozzá tartozó géppel) lehet-e végtelenbe fókuszálni?

Figyelt kérdés
Van egy jó könyv, amiben pontosan benne van a képlet?

2012. jún. 20. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az az obi a gép rendszeréhez illő, akkor néhány spéci cucc kivételével lehet végtelenbe fókuszálni :) Mer ugye erre csinálták.
2012. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

???


Egy-két extra kivételtől eltekintve (Pl. Canon MP-E) minden objektív tud végtelenbe fókuszálni a saját bajonettes gépén. Akkor van macera, ha közgyűrűt, vagy nem megfelelő adaptert használsz.

2012. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az előzőek már megfogalmazták a lényeget. Az objektíven pedig jelezve van, hogy alapvetően tud-e a végtelenbe fókuszálni, a hozzá tartozó vázakkal....
2012. jún. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De engem az érdekel, hogyan lehet kiszámolni.


Egyébként van egy vékony adapterem, amire azt mondták lehet vele végtelenbe fókuszálni, mégis ha rárakok a Canon EOS-ra egy M42-es 135mm-eset, akkor kb egy méter a max, ahova fókuszálni tudok. 50mm-es tök jól működik vele, azzal valóban tudok végtelenbe fókuszálni.

2012. jún. 21. 08:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Az eos/m42 adapterek jók a végtelenre, pont ezért barátságos az eos rendszer :)

Ha csak egy objektívvel nem tudsz, akkor ott a hiba. Rakd fel valami Zenitre és nézd meg ott is, ha ott se tud végtelenbe élesíteni, akkor kapd szét, mert a sokbekezdéses menet rosszul van összerakva vagy a végütközőnél van valami gixer.

2012. jún. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hát jó.

Végy egy optikai padot. Rögzíted rá az objektívet. Majd 3 (csak hogy tankönyvstílusú legyen), az objektív optikai tengelyével párhuzamos, egy síkon fekvő, de egymást nem metsző lézerfényt irányítasz a frontlencse felé. Az egyik mondjuk legyen az objektív optikai tengelyén, egy másik a frontlencse pereméhez közeli ponton lépjen be, a harmadik a másodikkal szemközt. (Csak, hogy a tankönyvi megoldásnál maradjunk.)


Nos. Ezek után az objektívet manuálisan a végtelenre állítod, s ha mindent jól csináltál eddig, s az optikai is jó, akkor a középső nyaláb akadálytalanul halad tovább az optikai tengelyen. A szélső kettő pedig ugyanabban a pontban metszi. A fantáziádra bízom miként méret meg, hogy ez a pont vajh' ugyanolyan távolságra van-e az objektívedtől, mint adott esetben a film.


Ha pedig egy kihuzatot hozzá szeretnél számolni, akkor sincs gond!

De nem ám. ;) Megméred mennyivel távolítja el az objektívet az eredeti pozíciójától. Utána igyekszel úgy fókuszálni, hogy a lézerek metszésének távolsága az objektívtől.. ...amit ugye kreatívan már megmértél... ...ennyivel kell, hogy növekedjen.


Ha máshogy nem megy, keress megfelelő lencséket, amiket beiktathatsz az optikai rendszerbe, hogy korrigáld a kihuzatot.


Hidd el.... Sok számítástól és álmatlan éjszakától óv meg ez a módszer. :)

2012. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez se rossz, de egy mattüveggel és a Nappal háztartási szinten is megoldható lehet. Én egyszerűen oldottam meg, mikor egy gépen a mérőéket és a filmsíkot kalibráltam: a filmsíkra fektettem egy mattüveget, amire egy pártucatszoros nagyítót ragasztottam és közben félszemmel a mérőéket lestem :)

De asszem ez a kérdező dobott fel pár ilyen nagyon elméletileg-megközelítős kérdést :) Hogy mi a fa.szért nem írják ki a nicket se...

2012. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha jól értem az erre vonatkozó adatokat nem feltétlenül adják meg a lencse gyártói, hanem ki kell mérni mindenképpen.
2012. jún. 22. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!