Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Olympus Sz-20 fényképezőgépem...

Olympus Sz-20 fényképezőgépem nem működik megfelelően szerintem. Nem készít éles képeket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megelégedve a fényképezőgépem által produkált képminőséggel,16,8 megapixel mellett pl ha lefényképezek egy arcot közelről nem élesek a szemek, az arc vonalai egybe vannak. A szinek se stimmelnek, vagy kifehéredik vagy ilyen érdekes sárgás pirosas lesz a kép. Makró modban szép képeket készít a tárgyakról. Már 2011. novemebere óta megvan és előtte egy fuji s 5600-as gépem volt. Ég és föld a kettő. A fuji makulátlan képeket készített.. ez.. Katasztrófának nevezném ahhoz képest, hogy 50.000 ft és 16.8 megapixel.. A samsung s-2 telefon szebb fényképet készít 100x mint az én fényképezőgépem, szebb szinek élesebb kép, látszanak a szeplők alapból az emberen. Mit tegyek ? Valami szakértő van itt ? Az sz-20 ilyen ,,gagyi,, vagy szerviz??

#olympus-sz-20
2012. jún. 21. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szakértő? Vagy gép tulajdonost szeretnél?

Szerintem csak alapvető beállítási problémáid lehetnek.

(főleg hogy a 16,8 mp-el akartad magyarázni hogy ettől aztán el kellene esnünk). Gyakorlatilag a gép egy 4,2-52,5 mm gyújtótávolságú lencsét kapott. Ami már nem szerencsés. Ugyanis kicsi a mélységélességed nagy gyújtó-távolságnál, és jelentősen torzít széles látóban. Vagy mondhatjuk úgy is,hogy a nagylátószög komolyra sikerült. A fényereje is átlagon aluli főleg tele állásban. Ezt gondolom a beépített vakuval próbálja ellensúlyozni. Az meg még a legjobb jóindulattal sem mondható vakunak. Ahogy Scott Kellby írta. Csak arra van, hogy emlékeztessen minket a használatakor, hogy ilyen képet nem tudtunk volna csak okmányirodában készíteni. Ez a fényképező nem szerencsés választás olyan embernek, aki nem gondolkozik, csak kattogtat. És ezen most vagy megsértődsz vagy nem. De már te is tapasztaltad hogy funkcióit, menüjét és minden tudását a készüléknek nagyon tudnod kell. Pont azért hogy korrigálni tudd a képeid, adott esetben a géped adottságait. Korrigálni azt amit maga a gép nem old meg. Itt él a mondás hogy a kamera nem gondolkodik. Az a fotós dolga.

2012. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, igazából erre már gondoltam, csak sose merültem még bele a gépbe nagyon, csak sürgős esetekben használtam, s akkor nem produkált szép eredményt. De akkor neki veselkedek s átnézem rendesen, hátha ügyesebb leszek. :)
2012. aug. 5. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!