Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek a Tamron,...

Mi a véleményetek a Tamron, Sigma (canon bajonettes) objektívekről? Megbízhatóak? Élesek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Elképesztően nagy a szórás, ki lehet belőle fogni jót, de ritka, ki kell fogni.
2012. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Például? Melyikek azok, amik tűrhetőek?
2012. jún. 27. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Adott típuson belül is hatalmas a szórás. A zoomjaikat felejtsd el szerintem, fixben ki lehet fogni jót. A Sigma 50mm F/1.4 pl. jobb mint a gyári Canon, és az 50mm F/2.8 makrójukról is csupa jót hallottam, de nem ez az általános. Alapjában véve hatalmas a szórás adott típuson belül is, van amelyik éles, van amelyik kalibrálható, van amelyik nem.
2012. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszod :)
2012. jún. 29. 10:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen vázra teszed. Egy belépőszintű géphez felesleges méregdrága obit venni, mert a különbség nem lesz markáns. Ezekre bőven elég egy olcsóbb Tamron is, nem fog elmaradni a gyári Canon társaktól.

A megbízhatóság relatív, de van olyan Tamron, amire 5 év garanciát ad pl. az E.Digital.

2012. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne beszélj már zöldségeket. Attól, hogy belépő vázra teszed, igen is lehet komoly különbség üveg és üveg között. Az egy másik kérdés, hogy lehet, hogy nincs rá szüksége a kérdezőnek, így ha belépő vázat vesz elég lehet neki egy 3rd party gyártótól származó objektív is, de volt szerencsém méregdrága L-es fényerős objektíveket használni kezdő koromban a 400D-men, aztán visszatenni a 18-55 IS-t, vagy valamelyik Tamron alapzoomot, hidd el EGETVERŐ a különbség.
2012. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Canon 1100D-m van bár tervezek most egy 650D-t venni, de az még a jövő zenéje. Most még hobbiból fotózom, de később szeretnék ezzel komolyabban foglalkozni.

Most egy Sigma Sigma 70-300mm f/4.0-5.6 DG Macro obit néztem illetve Sigma 55-200 mm 1/4-5.6 DC obit.

Nézegettem véleményeket, de nagyon megoszlik a nép.

Félek venni, de jelenleg nincs pénzem plusz 20-30-40 ezer forintot ráfizetni.

2012. júl. 6. 08:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd, nem akarok senkit megbántani, de a fórumokon sokan attól hiszik magukat jó fotósnak, hogy leszólnak objektíveket és fikázzák az olcsóbb termékeket.


Attól függ, mire kell neked. Szerintem, a fotózás alapjaival ismerkedő hobbifotós számára ideális az általad említett Tamron, az úgyis később fog megfogalmazódni benned, hogy milyen irányba mozdulnál el később. Persze nem véletlen, hogy van ugyanilyen fókusztávú obi pont kétszer vagy háromszor, vagy sokszor ennyiért, de egy 40e Ft-os sem feltétlenül rossz, de nyilván minél olcsóbb, annál több a kompromisszum.

Arra érdemes vigyázni, hogy ennyi pénzért természetesen nem jár stabilizátor, ezért 300mm-en erősen javallott az állvány használata.

2012. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Még akkor elgondolkozom a tamron, sigma obikon.

2012. júl. 7. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!