Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A FULLHD TV-men miért nem HD...

A FULLHD TV-men miért nem HD a HD adás?

Figyelt kérdés

Van egy 1920x1080 felbontású FULLHD LED TV-m.

Ugyebár az M1 HD (gondolom 720p) de ocsmány a képe nálam.

Valakinek 1080p-s meg minden,nekem bőven elég lenne,ha legalább szép lenne,de ronda.Mit csináljak?



2012. júl. 7. 03:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a bajom, gyanítom azért, mert nem teljesen tökéletes az adás... Lehet valami IPTV-vel jobb lenne, de nekem nem éri meg.
2012. júl. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát a szép, meg ronda relatív fogalmak, mindenkinek mást jelenthetnek. Nem tudom, hogy az m1 milyen felbontásban ad, de hogy a forrás nem mindig HD az biztos. Nyilván egy 40 éve felvett kabaréjelenetnek sosem lesz tűéles HD képe. De az új stúdiófelvételeknek, ilyesmiknek szerintem tűrhető képe van, én még azt is ráfognám, hogy szép. Mondjuk az én tévém nem fullHD. FullHD-t azért még Magyarországon tévés adással nemigen lehet majd kihasználni egy darabig szerintem.


annyit tudok javasolni, hogy ha lehetőséged van rá, akkor nézd meg másnál milyen, hogy legyen összehasonlítási alapod.

2012. júl. 7. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Onnan kellene kiindulni, hogy a szolgáltatódtól milyen minőségben kapod a jelet. (Pl. ha nem olyan csomagra fizettél elő, hiába fullHD a TV-d, hiába virít a jobb felső sarokban a HD 'jel', nem úgy fogod látni.)
2012. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ja, de gondolom annyira azért nem amatőr, hogy pl. a régi analóg adástól várja el a HD-t.
2012. júl. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ma még nagyon kevés a magyar HD adó: néhány ismeretterjesztő csatorna, sportadók, HBO. Valamint az m1, m2 és Duna tv sugároz néha műsorokat HD-ben, ilyenkor a logójuk mellett jelzik is. De ezek csak akkor elérhetőek, ha előfizettél a HD szolgáltatásra. Az meg, hogy néhány nagyobb kereskedelmi csatorna átállt a 16:9-es képarányra, még nem jelenti azt, hogy HD műsort adnak. Pedig már itt lenne az ideje.
2012. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért tisztában vagyok ezekkel.

Konkrétan ocsmány a kép, nem túlzok.

Talán egy media box (UPC) még javíthat a dolgon.

2012. júl. 9. 11:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Van National Geograpic HD-d? Meg Wild HD? Azokon elég szép HD természetfilmek mennek, szerintem szebb a képe, mint az m1 HD-nak. Mondjuk lehet, hogy szolgáltatóktól is függ, nekem kábeles digi van.

Amúgy lehet, hogy a tévé gyenge, bár ezt azért nem hiszem. Milyen márka?

2012. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

JVC

Egyáltalán nem gyenge :D

2012. júl. 10. 03:02
 9/10 anonim ***** válasza:
De néztél már rajta HD filmet, blueray-t, mkv-t, ilyesmit? Azok jól néztek ki?
2012. júl. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
néztem mindegyiket, gyönyörűek
2012. júl. 16. 02:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!