Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy 800mm-es szupertelém,...

Van egy 800mm-es szupertelém, de nem igazán sikerül vele éles képet csinálnom. Miért?

Figyelt kérdés
Természetesen állványt használok és infrával használom a Canon EOS 2s időzítőjét, amivel a tükör felcsapódik 2s-el előtte. Ha nincs szél, akkor mennyire számít az állvány minősége? Nekem egy régi összecsukható fa állványom van, szerintem stabil, de ha semmi légmozgás nincsen, azt gondolnám az állvány minősége nem sokat számíthat. Vagy igen?

#telefotó
2012. júl. 10. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

"azt gondolnám az állvány minősége nem sokat számíthat"

Rögtön az elején: ez tévedés.


1. Az állvány stabilitását halálegyszerűen meg tudod vizsgálni. Egy piaci lézert szigszalagozol az össszerakott cuccra (állvány, gép, tele, szóval valószerű helyzet) Este rácélzol egy ablakra, ami visszaveri a fényt magad mellé a falra. Namost a tükörfelcsapás, az első redőny lefutás mind okoz rezgéseket, amik a különböző mechanikai csatolásoktól visszaverődnek és egy szép harangjáték alakul ki és még rezeghet, mikor nyitva van a zár :) Tükörfelcsapással és hosszabb záridővel szépen el lehet különíteni a rezgések eredetét és a lézerfény pedig mutatja, hogy mekkora a rezgés.

Ekkora teléket egyébént érdemes 2 helyen is fel felfogatni, a gép + objektív alatt. Ezt egy kis barkácsolással simán meg lehet oldani.

2. nem tudod megfelelően élesíteni a sötét kereső miatt

3. simán csak szar a minősége :)

2012. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az objektív lesz gyenge minőségű. Ezek a 800-as Danubiák meg hasonlók, amiket 50-60 ezerért lehet újonnan kapni, nem teljesítenek jól.


Ha 1/2000-en fényképezel (ezeken a szép, nyári napokon bőven van rá mód), akkor minden remegést ki tudsz szűrni.

Ha emellé állványra is rakod, és használod az élőképet, akkor tű élesen be tudod kézzel állítani a fókuszt valami tárgyra. Ehhez már egy rosszabb állvány is elég lesz. Ezután időzítő sem kell, csak ellövöd a képet és megnézed gépen: amit látsz, azt tudja az obi. A rövid záridő a remegést, az állvány az elcsúszó fókuszsíkot küszöböli ki.


Mellesleg ezek a régi fa állványok elég masszívak szoktak lenni, de egy ekkora kályhacsőhöz jó állványfej is kell.

2012. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Walimex pro 800mm F8 tükörobim van. Az szerintetek jó minőség? 1/1250-al sem tudtam jó képet csinálni.
2012. júl. 10. 19:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Az élőképen miért látszik jobban az élesség?
2012. aug. 21. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!