Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van 2 mélyládám hogy rendezzem...

Van 2 mélyládám hogy rendezzem el a legtöb basszus kiadása érdekében 1 szobába?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A mélynyomókat a szobának arra a falára kell elhelyezni ahol a TV van. (Amennyiben házimoziról van szó)

Vagy a szoba sarkába közvetlenül, vagy a saroktól fél/egy méterre mindkét oldalon.

Oldalra, hátra semmi esetre sem szabad elhelyezni a szobában.

2012. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Chello ***** válasza:

Fuu ilyenkor jovok ra, hogy mennyire nem kovetem az elmeleti dolgokat :)


Nem tudom pl., hogy mi volna ha oldalra tennem, mert oda meeg nem emlekszek, hogy tettem volna.


Viszont a 300 literes kisebbik transmission line ladam is a hatam mogul szolt es az 500 asok is anno.


Ezenkivul volt egy kiserleti egyutas 2 hangszoros 200 literes boundpass-om is amit tobbnyire szinten a hatam mogul hallgattam, es meg kell allapitsam nagyon szeretem onnan a mely hangokat.

(Most egy 3000 literes egyutas 2 nyilasos boundpass subom van a szoba kozepe alatt es ahogy lesz penzem megjavitom az egyik 30 cm-es melyet ami vagy a 300 as TL-be kerul doboknak vagy egy valamilyen egyeb tipusu ladaba, majd attol fugg mi egesziti ki jobban a sub hangjat.

(es ezt szinten hatam mogotti teruleten tervezem elhelyezni)


A hifista elrendezesi elvek amugy valoszinu onnan jonnek, hogy a musorforras hangkepenek iranyai osszekuszalodnak szamodra ha nem a hifistaak altal kidolgozott elhelyezesi pontokat valasztod.


Az egy megfigyelheto teny, hogy siman megmondod merrol jonnek a melyebb hangok 40hz folott es emiatt elhuzhatja a mely az egesz hangkepet abba az iranyba, amit balanszal vissza tudsz igazitani a frontokon es egyebeken csak ugy kicsit furan elmennek frekik a csokkentett oldalrol.

(ezert tedd amennyire tudod legalabb 2 falhoz kepest kb kozepre ha csak egy melyed van)


Masfelol nem azt kerdezted, hogy mit csinal a hangkeppel hanem azt, hogy mikor erosebb a hang.

Altalaban a falakrol ugy 30-50 centimeter tavolsagig verodik olyan erovel vissza, hogy a meeg a hangszoro felol erkezo hullamokkal utkozve igen jol erezhetoen erosodik a melyhang.


Pontosan ennek az ellenkezoje tortenik a terem kozepen.

Kisimulnak, elenyesznek a hullamok igy itt van a szoba kioltasi pontja.


Lattam mar szobat a kovetkezokkel:


Laminalt padlo, Uvegezett szekrenysor, barpulsarok, kulonbozo berendezesi targyak, sok ablak egy oldalon, egybenyitott kozfolyoso.

Oldalrol is olyan kioltasa volt mint allat, szoszerint ugy lehtett elerni kozepmelyeket is, hogy egy nagy dobozban a fal mellett kellett elhelyezni egy kisebb kozepmely dobozt.

Altalaban minden laminaltpadlos szoba erosen betompitja a hangkat.

A szonyegek karpitok is.


Akarhogy is nezzuk ez mindig az adott terem akusztikajatol fugg.

2012. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Chello ***** válasza:

Bocs kozben elneztem, hogy a cimben megadott 2 van.


Igy is az elobbiek szerint de itt jatszik meeg az is ha beszoritasz veluk egy falreszt sarkot akarmit ugy, hogy hagysz minimum 40 centi tavolsagot.


Valmint igen jo tud lenni az is ha egymassal szmbe forgatod ugy, hogy valamekkora szogben azert kiforgatod oket nem teljesen szembe (probalgasd)

2012. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi válaszaitokat
2012. júl. 14. 10:13
 5/5 A kérdező kommentje:
AZ van h a sarokba igen magas a basszus (úgy szeretem) meg még az ajtórol visszaverődik ott is magas meg az asztl alatt is xd am Ien a 2 hangfalam am : [link] (picit görges lejebb 11 et )
2012. júl. 16. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!