Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Úgy halottam, hogy a plasma...

Úgy halottam, hogy a plasma és a led tv-k be bele éghetnek egyes kép elemek. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta, hogy azért vannak pl.: 20 percenként vagy sűrűbben reklámok, mert bele éghet a képernyőbe a nyoma, és akkor mindig látni fogom őket ha másik csatornára megyek is. Mert akkor ha focis játékot akarok rá kötni (valamilyen konzolon keresztül) a tv-re akkor az eredményjelző rajta marad a képernyőn?

#plazma #LED TV-k
2012. júl. 11. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak a Platmába asszem.
2012. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaz lenne, de LED-eknél nem valami gyakori, plazmáknál meg már 4-5 éve nem nagyon gyakori (előtte volt főleg durván).

Haverodat meg jól arcon kell csapkodni egy szívlapáttal, hogy azt hiszi ezért van 20 percenként reklám, istenem mekkora idióta.

2012. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem abszolút nem igaz.

Nagyon régen igaz volt mikor még nem volt annyira kiforott a technológia, ám az okos japánok kitalálták a pixel eltolás funkciót ami észrevehetetlenül másodpercenként többször átmozgatja a kis képkockákat hogy egy sokáig egy színben működő képpont ne égjen bele a panelba.

2012. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Chello ***** válasza:
100%

Az van, hogy ha regen a kepcsoves teveket sokaig allokeppel terhelted (sok 10 perc) akkor egy ideig latszott az a kep kesobb is.


Azert, mert a kepernyon belulrol egy porretetg volt ami attol vilagitott a megjelenitendo kepkent, hogy belul legures ter (vakum) volt es gyorsitott elektromos arammal bombaztak (lovoldozteek) a port a kepeknek megfeleloen.


A kepcso hatuljan levo tekercs 20000 volt koruli gyorsasagra gyorsitotta az elektromos reszecskeket es igy vakumban kepesek atrepulni azon a 30-50 centis tavolsagon mire elerteek a port ami ettol a megfelelo pontokon fenylett.


Ebbol hallott ismeretek megmaradt szajhagyomany utjan terjedo ostobasagat hallottad.

2012. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Chello ***** válasza:
Na jo nyilvan az ujabbaknak is megvan a hasonlo betegseguk persze, de arra a reszere mar megirtaak itt elottem a megfelelonek tuno valaszt en ugyanis plazmateknikabol nem szereztem ismereteket igy ahoz a reszehez ne tudok erdemlegeset hozzatenni.
2012. júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az van, hogy ha regen a kepcsoves teveket sokaig allokeppel terhelted (sok 10 perc) akkor egy ideig latszott az a kep kesobb is."


A régi katódsugár csöves tv-knél ez igaz is volt.

Most is leginkább a plazma kisüléssel gerjesztett fénypor a leginkább hajlamos erre a beégésre.


A LED televízió és az LCD televízió (a mai tévesen elterjedt megnevezés folytán) mindössze annyiban különbözik, hogy az egyiknek hideg plazma kisülésű CFL fénycsővel történik a megvilágítása belülről, amíg a LED-es megoldásnál a hosszú élettartamú LED-del világítják meg a kijelző mögötti részt.


Ledes háttér világításúban is létezik több megoldás, amiből még nem tudom mindegyi van-e már kereskedelmi forgalomban. Egyik, ami kapható az az él világítású, vagyis az LCD panel alatt található fényt vezető szendvics éléből kapja a fényt. A másik a kijelző alatt volna. Azzal a kontrsztot is lehet befolyásolni mert a kép tartalomtól függően lehet változtatni a megvilágítás mértékét az adott kép tartalommal egybe eső területen.



Tehát beégésre nagyon hajlamos a régi képcsöves tv.


Létezik már (még nem a kereskedelemben) OLED tv.

Nekem van kicsiben oled kijelzőm MP4 lejátszóban, az végtelenül könnyen beég, főlg a zöldje. Azóta már állítólag jöttek ki jobb OLED anyagok. Viszont ezeket nagy képernyőben még nem forgalmazzák az instabil kijelző miatt.


A plazma tv szintén erősen hajlamos beégésre, hiszen hasonló az elve a régi képcsövekhez csak mikro pontonként van felépítve a sok kisülési fénypor kamra, amiben az elektron ütközés égeti a fényport.


A CFL (fénycsöves világítású) LCD, ill.

a led világítású LCD kevésbé hajlamos az öregedésre és a beégésre is, habár azt javasolják, hogy hosszabb ideig azon se jelenítsünk meg tartósan álló fényképet 20-30 percnél tovább.

2012. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!