Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mutatnátok példát szublimináli...

Mutatnátok példát szubliminális üzenetekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hallottam olyanról, hogy pár századmásodpercre felvillan egy kép a videó közben többször is, és ezt valahogy észreveszi az agy. Tudnátok linkelni ilyen videót? Mert én még nem láttam ilyent



2012. júl. 23. 01:20
 1/1 Wadmalac ***** válasza:

Mondani tudok. Már az ötvenes években kísérleteztek vele USA-ban marketing célokból. Mozielőadáson a filmbe bele voltak vágva filmkockák "vegyél popcorn-t" felirattal. Olyan rövid ideig voltak láthatóak, hogy tudatosan fel sem volt fogható, senkinek nem tűnt fel, mégis szünetben az átlagosnak többszöröse mennyiségű néző vett popcornt, még olyanok is, akik az utólagos kikérdezés alapján sosem szoktak, sőt, nem is szeretik. Csinálták cigarettavásárlásra felhívó üzenettel is, volt, hogy még nemdohányzók is vettek és képtelenek voltak megmagyarázni, miért.

A kísérletek eredménye olyan ijesztő mértékű hatásosságot mutatott, hogy gyorsan hivatalosan be is tiltották az ilyen üzenetek használatát.

2013. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!