Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a leghatékonyabb, legegysze...

Mi a leghatékonyabb, legegyszerűbb módja néhány hajszál karc eltüntetésének a kompakt fényképezőgépem 3" LCD (Xtra Fine Trublack TFT) kijelzőjéről?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen egy db kisebb karcról van szó, épp fóliáztam volna de használat közben mégis megkarcolódott. Ajánlott polírozó pasztát használni vagy (egyesek szerint) finomabb szemcséjű (vízzel hígított) fogkrémmel is elérhető ugyanaz a hatás? Természetesen nem tenném tönkre, nem hiányzik rá több karc, így utóbbival nem tudom érdemes-e próbálkozni?!

2012. júl. 24. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
tartok tőle, hogy ezekkel még inkább homályossá tennéd, habár a fogkrém polírozó hatását ismerem. Szerintem a védő fólia öntapadós rétege annyira képlékeny, hogy amikor ráhelyezed akkor behatoljon a karc mélyére és kiegyenlítse a saját hasonlóan nagyobb optikai törésmutatójával, látszólag hibátlanra.
2012. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmi nekem is megfordult a fejemben de amilyen fóliát tettem rá, annál nem volt túl vastag a tapadó réteg és fólián keresztül is látszik az az egy szál karc.
2012. júl. 26. 10:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezzez leginkább érdemes elmondanom egy hasonló történetet, amiért nem nagyon merem javasolni a polírozást.


Egyszer régen volt egy műanyag lencsés napszemüvegem és karcok voltak benne. Megpróbáltam kipolírozni, ami valamennyire még sikerült is, viszont amikor használni akartam, akkor jöttem rá, hogy helyenként lencsét csiszoltam bele és így meg torzított. Végül nem tudtam tovább használni.


A kijelzőnél nem ez jelent akkora veszélyt mert közvetlenül a kijelzőn van a karc ami nem távolodik el onnan és nem jön létre lencse hatás.


Viszont az LCD kijelzők felső műanyag fóliája több esetben a felső polarizációs szűrővel azonos, aminek a sértetlensége a kijelző működéséhez elengedhetetlenül szükséges.


Azt viszont ha megkoptatjuk polírozással, akkor nem lehet tudni, hogy milyen mélységben csökkenti a polarizációs hatását az anyag koptatása. Lehet, hogy attól a kijelzett kép, vagyis maga a kijelző menne tönkre. Csak azért írom, nehogy még nagyobb baj legyen ebből.

2012. júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!