Átvágtak a boltban?

Figyelt kérdés

Becsapott hozzánk a villám, kivitt egy tv-t meg a számítógépem alaplapjában a hálózati részt. Biztosításunk van, azt mondták keressünk egy szerelőt aki ír szakvéleményt. Elvittük egy boltba, ahol egy használt hálózati kártyát szereltek bele a gépembe. Előtte én mondtam nekik, hogy jobban örülnék ha kicserélnék az alaplapot, mert így már nem biztonságos, ha pár hét múlva meghibásodik benne valami az elég necces lenne számomra. Majd másnap mentem a gépért, hogy érdeklődjek mi van vele. Azt mondta, hogy itt a gép vihetem haza, tette bele egy használt hálózati kártyát. Kipróbálta a gépet, semmi baja sincs. Most, hogy hazajöttem beszélgetek(nék) a barátaimmal skypon és nem hallják rendesen amit mondok (én rendesen hallom őket). Szerintetek reális lenne visszavinni és kérni, hogy cseréljék ki az alaplapot? És ezek után a biztosító állni fogja (úgymond a második szerelést)?

Azt mondták amúgy, hogy azért nem akarják kicserélni az alaplapot, mert az sok idő lenne, meg nem is biztos, hogy lehet még olyat kapni ami a gépemben van (4 éve vettük amúgy) meg lehet az új nem is lenne kompatibilis a többi dologgal processzor stb és azokat is ha még vennénk akkor annak a biztosító már lehet nem örülne. (De szerintem lehet venni árban hasonlót is ha ugyanazt már nem is, ami kompatibilis a benne lévő többi dologgal) Hétfőn visszavigyem? És ha visszaviszem mit mondjak, hogy ne rázzanak le megint?


2012. júl. 28. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy már nem kapsz olyan alaplapot, és igazuk van, olyat sem, ami kompatibilis lenne azzal a régi géppel.

Ha bejön a net, akkor már nem lehet baja a hálózatnak, az, hogy nem hallanak, nem a hálókártya hibája...

2012. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem az szereléssel csaptak be hanem a használt hálókártyával!

A leírt hiba a hálókártya miatt lehet és amúgy is ilyen esetben újat kell belerakni.Én nemigen fogadtam volna el hiszen akármennyi is az új ára a biztosító úgyis kifizeti.

Második kérdésedre nem a válasz- a második szerelést már nem fizeti a biztosító hiszen nincs közvetlen összefüggésbe a káresettel.Legfeljebb annyit tudsz hogy megint íratsz egy papírt a szervízzel hogy ismét villám csapott a gépbe.

2012. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
nem árt ha megnézed a hangkártya beállításokat, de ha már ott vagy le is vehetnéd a némítást a mikrofonról ! :)
2012. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már rengetegszer átnéztem az összes beállítást. Meg hallanak de nem rendesen, recsegek, halk vagyok és torzul a hangom. Eddig 3-ból 3 ember mondta el ugyanezt.
2012. júl. 28. 19:37
 5/9 A kérdező kommentje:
Neten megnéztük, több alaplap is van ami kompatibilis lenne az enyémmel.
2012. júl. 28. 19:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Az alaplapnak az a része romlott el ami felismeri az internetkapcsolatot. E miatt raktak bele hálózati kártyát. Most, hogy nem hallanak rendesen attól tartok, hogy az integrált hangkártyával is történhetett valami. Szóval az alaplap cseréje az a káresethez kapcsolódik szerintem. Mert így végülis a hibás alaplap van benne, meg a használt hálókártya ami eredetileg benne sem volt. Egy hibás alaplap meg tönkre is tehet minden más alkatrészt is és ha e-miatt tönkremenne később akkor azt már senki nem fogja megtéríteni nekem. Vagy rosszul látom a dolgot?
2012. júl. 28. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól látod a helyzetet, én is arra gyanakszom, hogy az integrált hangkártya is megadta magát. Ne vidd még egyszer ilyen kontárokhoz! Nem is értem, hogy hogy lehettek ennyire ostobák. Gondolom értékálló a biztosításod, ált. az szokott lenni, ez meg annyit jelent, hogy tök mindegy, hogy lehet-e olyan alaplapot kapni, ami tudja fogadni a régi procid, RAM-od stb. ha nem hát nem, akkor rakják össze a legolcsóbb gépet (mivel, h régi a géped, így az reális) s azt a biztosítónak kötelessége kifizetnie. Villámkár miatt nem 100%-os a géped, ami ez esetben javíthatatlannak minősül, a boltosnak is nagyobb bevétel, komolyan nem értem az ilyen tulkokat, minek megy eladónak az, akinek nincs üzleti érzéke, az fogjon lapátot...

Kb. 30-ból összerakható a legolcsóbb gép, s ez egy olyan összeg, amit elutal szó nélkül a biztosító, ilyen kis összegeknél nem jönnek ellenőrizni meg fotózni meg hasonló hülyeségek.


Egyébként meg szerezz be egy túlfeszültség védőt! Az ég egy adta világon semmit sem ér a villámmal szemben, de attól megnyugszik a biztosító. Mostanság némelyik biztosítónál ez feltétel.

2012. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van, a hetedikkel egyetértek.
2012. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
még esetleg megpróbálhatod, hogy egy hangkártyát raksz bele ( PCI porton ), a BIOS-ban meg tiltsd le az integráltat. Egy megoldásnak elmegy szerintem, én biztos ezt csinálnám
2012. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!