Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképezőgép vétel előtt...

Sly007 kérdése:

Fényképezőgép vétel előtt állok, jelenleg egy Canon PowerShot SX150 IS körül gondolkodok. Ha van valakinek tapasztalata erről a gépről ossza meg pls, vagy ha valaki tud mást ami jobb vétel lenne, azt se tartsa vissza. Valaki valami vélemény?

Figyelt kérdés

Igazából meguntam, hogy tájképeim, naplementék esti szürkület, vagy kivilágított épületek, képei jelenlegi alacsony kategóriás kompaktjaimmal szint élvezhetetlenek.

Tükrösön is gondolkoztam, de nem akarnék 2-3 objektívvel futkosni a túrákon, de jó lenne beletanulni a blend iso stb állítgatásokba is. Ez elvileg tudna ilyent ha jól láttam.

Esetleg egy két kép amit ezzel a géppel fotózott és esti, kép vagy tájkép, hogy összehasonlíthassam.


2012. júl. 30. 11:16
 1/7 anonim válasza:
Mennyibe kerül?
2012. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a fényképező nem képes záridő-előválasztásra, rekesz-előválasztásra, fehéregyensúly-állításra, kézi fókuszálásra.


Tehát hiányzik belőle minden olyan lehetőség, amivel te hatást tudsz a képre gyakorolni, ugyanúgy egy alacsony kategóriájú kompaktról van szó amit nem akarsz használni.


70-80e forint körül és fölött kezdődnek azok, amiben beállíthatod a rekeszt, isot vagy záridőt, fókuszt.

2012. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Neked van ilyen géped? mert pixinfón ezt irják róla:

Blende előválasztás van, teljes manuális is

Záridő előválasztás van, teljes manuális is


Most mi az igazság? Meg olvastam olyant, hogy kis firmware update-el tud raw-ba is menteni. Viszont azt nem tudom polárszűrőt lehetne-e valahogy ráerőltetni félek azt nem.

2012. júl. 30. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Edigital-on néztem specifikációt, ott le volt hagyva minden:

[link]


Viszont a többi oldalon tényleg írják, úgyhogy pont egy rosszat fogtam ki az utánanézéskor.


Szűrőnél máshol is azt írják, hogy nem helyezhető. Így nincs semmilyen foglalat vagy rögzítési lehetőség az objektíven, hogy felrakhasd rá.

Hacsak nem valami házi barkács módon meg nem oldod, de abból is csak a lineáris polárt érdemes megpróbálni, a cirkuláris polárt a pozicionálás miatt még forgatni is kellene, és eltalálni hogy éppen hogy jó.

2012. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Canon Sx130 sem rossz gép és abban tényleg van minden manuális beállítás.
2012. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A 130-ra szerelhetőek szűrők?
2012. júl. 30. 18:26
 7/7 anonim válasza:
ugyanaz mint az sx130 csak 1-2 évvel ujabb változat és 2 megapixelel több. nekem sx130 van és én szeretem azért vettem mert mindent lehet rajta állitani! még manuális fokusz is van rajta ami kompaktoknál 1-2 nél van csak és nálam ez döntötte el h ezt vegyem. [link] itt vannak ezzel készült képek. ha van vmi kérdésed irj privátot:D
2012. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!