Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit kell cserélni a hangfalon?

Mit kell cserélni a hangfalon?

Figyelt kérdés
6ohmos erősítő elrontott egy 4ohmos hangfalat. mit lehet tenni? kuka?

2012. aug. 10. 06:07
 1/5 anonim válasza:

a hangszórót szedd ki a ládábol és értékesítsd. pl a mágnesét kiszeded stb. a hangfal doboza még jól jöhet majd egyszer mondjuk veszel egy bele passzoló hangszórót.


Vagy :ha nagy értéke van a hangszórónak akkor vidd el valami szervizbe ahol kb 5000ft ért megjavítják

2012. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

lol, hallod, szétszedtem a hangfalat, semmi nincs szétmenve benne (látszólag)

hoztam egy 9voltos elemet, mondom megsistergetem a hangszórót hátha szól.. és sistergett..

utána rányomtam a 6ohmos (:D) erősítőmre újból ,és most meg szól. NA ENNEK MI BAJA LEHETETT?:D

2012. aug. 10. 15:27
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyobb hangerőn elmegy belőle a hang, de utána ha újból bedugom, halkan szól végig. mi lehet a baj? a hifi erősítőm 6ohm 2*40watt, hangfal 100wat 4ohm
2012. aug. 10. 17:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Ember, elvileg a hangsugárzó impedanciája legalább akkora kell legyen, mint amekkorára az erősítőt kitalálták. Ergo elvileg nem szabad 6 ohmos erősítőre 4 Ohmos sugárzót kötni. Gyakorlatban ezt többniyre kibírják az erősítők, de lehet, hogy a tied pont emiatt nagyobb hangerőn leold.
2012. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4ohmos erősítőn is lekapcsol.. igaz 2*15wattos az erősítő :D
2012. aug. 16. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!