Hogyan tudok egy 5.1-es házimozi erősítőből 2.1-es hangzást csinálni?

Figyelt kérdés

van egy 5.1-es házimozi erősítőm. Van 2 db hangfalam meg egy mélynyomóm, no meg a házimozierősítőhöz van kötve egy CD-lejátszó (CD rack). 2.1-es hangzást akarok elérni, ha bekötöm a hangfalakat az egyiket a front out-ba a másikat surroung speak outputba a mélynyomót pedig a subwoofer out-ba akkor a hangfalak szólnak, de a mélynyomó nem. Ha úgy kötöm, hogy a mélynyomót a centerbe kötöm, a hangfalakat pedig hagyom a helyükön akkor ugyan szól a mélynyomó is (de ez nem az igazi, mert ilyenkor a mélynyomóból jön azért magas hang is ki, ezt onnan tudom, mert kipróbáltam úgy is, hogy a mélynyomót bekötöttem a center output-ba és kikötöttem mindkét hangfalat, így csak a mélynyomó szólt).


Na most a kérdésem a következő, hogy kössem be őket úgy, hogy a mélynyomót a subwoofer out-ba kötöm, a többi hangfalat pedig valahogy (gondolom) máshova?. Hogy csináljak igazi 2.1-es hangzást?



2012. aug. 11. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Két első hangfalat csakis a FRONT L és FRONT R -be kösd!!! Mélyládát meg csakis a sub outba. De kérdés h milyen erősítő ez, mert ha hifi akkor aktív mélyláda kell neki mert csak vonalszintet ad, ha ilyen egybe házimozi akkor esetleg lehet h elég rákötni egy passzív ládát. Ha bekötés megvolt, akkor simán sztereóra kell állítani az erősítőt. Tehát milyen az erősítő típusa és a mélyládáé?
2012. aug. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pioneer VSX-D512 5.1-es házimozi erősítő és egy Pyle Driver Cube mélynyomó.
2012. aug. 11. 14:46
 3/6 A kérdező kommentje:

A mélynyomóm ilyen:

[link]


A házimozi erősítőm ilyen:

[link]

2012. aug. 11. 14:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és passzív a mélynyomó
2012. aug. 11. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor sajnos ide aktív mély fog kelleni, mert ennek az erősítőnek nem erősített a sub kimenete. A mostanit NE kösd be se hátsónak se centernek, mert szarul fog szólni.
2012. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És azt honnan lehet tudni (vagy a készülékről leolvasni), hogy nincs erősítve a subwoofer kimenet?

Én úgy tudom (bár valószínűleg rosszul), hogy amin van inpout akkor azon az output erősítve van. A házimozi erősítőmön van subwoofer inpout is.

2012. aug. 11. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!