Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » UPC-s (box) kábel szolgáltatás...

Solidos Medida kérdése:

UPC-s (box) kábel szolgáltatásom van és szellemképesek a csatornáim (az új TV ellenére). Hol keressem a hibát? Beállításoknál, szolgáltatóval vagy csatlakozóknál lehet a gond?

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 18:32
 1/5 Karesz6969 ***** válasza:
Mikor lett telepítve a boxod?
2012. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megsérült vagy megtört a koax kábel, vagy rosszul lett fejelve.
2012. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Karesz6969 ***** válasza:
Vagy esetleg nem 3x-os árnyékolton van!
2012. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valamikor tavasszal lett telepítve a box, de csak egy hónapja észleltem a problémát. Én is gondoltam a kábelre, mert ez egy vékony vacaknak tűnik (de akkor előtte miért volt jó ugyanezzel?). A csatlakozókat is ellenőriztem, így tényleg lehet, hogy a kábel a KO.
2012. aug. 31. 10:44
 5/5 Karesz6969 ***** válasza:

A médiaboxok működésük közben az interneten keresztül kommunikálnak a fejállomással és a visszirányt használjak.


Na most, ha a kábel nem 3x-os fedettségű elképzelhető, hogy egy darabig szinte hibátlannak tűnik, de ahogy a környéken folyamatosan bővülnek az előfizetők ill. előfizetős szolgáltatások egyre jobban számít a kábelen létrejövő reflexió, tranziens áradat stb.


Ezt igen hosszan és persze sokkal szakmaibban is le tudnám írni, de nem ez a célon.


Egy biztos 3x-os árnyékoltságú és persze 75 Ohm impedanciájú kábellel a hiba kiküszöbölhető - feltételezve az F csatik hibátlan voltát a teljes szakaszom egészen a csillagpont szekrényig.


Jelentsd be hibára.


Azt nem javaslom hogy Te állj neki kábel tv-s ismeretek és szerszámok nélkül mert valószínű csak rontanál a helyzeten a legjobb szándék mellett is:-)

2012. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!