Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek eröl az LG...

Mi a véleményetek eröl az LG 42ls570s led tv röl? Milyen a képe és a smart funkció? Régi 72 cm CRT tv röl váltanák ilyenre. Vagy milyet ajánlatok hasonló árba másik gyártótol ami jobb ennél?

Figyelt kérdés
[link]

2012. szept. 2. 17:19
 1/5 anonim válasza:

Ha mindenképpen smart tv-t akarsz, akkor elsőként a Samsung televíziókat nézegesd. Tapasztalatból mondom, mert nekem is és a családtagjaimnak is Samsungok vannak. Bár egyik sem smart tv, konkrét tapasztalat nincs vele (nem is látom értelmét, nem is használnám ki, itt van erre a számítógép + okostelefon).

Sokat nem kell gondolkodnod rajta, ilyen árkategóriában meg főleg nem. Többet tudnak mint amire szükség van. Arra figyelj legyen benne földfelszíni digitális tuner (MindigTV-re jó) valamint USB csatlakozás, hogy könnyen tudj filmet nézni rajta. Így nincs szükség semmilyen lejátszóra.

Ami talán fontos még, a megfelelő méret kiválasztása:


[link]

2012. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ami még fontos, a CRT képernyő és a HDtv képrnyő között hatalmas különbség van a nézési távolságot illetően.


Sokan bele esnek abba a hibába, hogy az új nagy felbontású tv képernyőt is távolról, több méterről akarják nézni.

Végülis lehet onnan is, csak akkor elvész a drága HD technika adta részletesség előnye. Távolról tv-t nézni, ott a CRT, szoktam mondani.


Amíg a régi képcsőnél jóval távolabbról kellett nézni, hogy a kép sorai és a villogása ne zavarjon, addig a hatalmas képernyős HD tv-knél már jóval kisebb ez a távolság, különben elveszne a nagy felbontású részletesebb kép kisebb részletei, ugyanis a szemünk távolabbról már nem bontja fel a távoli kis részleteket.

Forrás:

[link]

2012. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most utólag néztem az előző linket. Ott is a nézési távokról esik szó.


Szerintem az optimális HD nézési távolságot úgy lehet legjobban meghatározni, hogy egészen közel megyünk a HD adású képernyőhöz és addig távolodunk tőle, amíg a képet alkotó kép pontok már nem különülnek el a látványban.


A teljes felbontású kép legkisebb részleteit ilyenkor még jól láthatjuk. Ha ennél távolabbról nézzük, akkor egyre több részlet olvad egybe és mosódik el a képen.


Talán még azt is meg kell jegyeznem, hogy a passzív 3D tv-nél az optimális nézési távolság 3D-ben a kétszerese, ugyanis ott minden második sor fekete a szemüvegnek és a képernyő elé épített polarizációs szűrő csíkoknak "köszönhetően". Erről is könnyen meggyőződhetünk, ha valamelyik bemutató teremben felvesszük a tv szemüvegét és egyik szemünket becsukva nézünk a tv képére. Igen rémísztő a látvány, mert minden második sor fekete, vagyis információ nélküli üres sor az oldali szemünk számára. Vagyis a függőleges felbontásból csak a felét látjuk, a másik szemmel viszont szintén csak a felét.

2012. szept. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget!Én ugy kb 2,5m nézném a tv.
2012. szept. 4. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Az olyan átlagos nézési távolság.


107 cm (42 col) képernyő

nézési távolság

-310 cm hagyományos tv adáshoz

-240 cm DVD-hez

-160 cm FullHD adáshoz


Azzal kapcsolatban viszont el kellene menni egy bemutató terembe és érdemes lenne megnézni, hogy számodra mennyire zavaró ha passzív tv-t nézel a fullHd monó adáshoz szokványos távolságról. Ha nem zavaró,akkor nincs gond, de szerintem passzívnál az zavaró lesz.

Próbáld megnézni ugyanezt aktív rendszernél is hasonló távolságból, mint amit a fullHD adáshoz ajánlanak.


Van mégegy nagyon lényeges dolog.

A 3D-s képernyőket mindig egyenesen tartott fejjel érdemes nézni. Előre hátra döntheted, az nem zavaró, viszont

oldalra nem szabad megdönteni mert a két szem számára sugárzott kép egymáshoz képest függőlegesen eltoldik és az okozhat sok panaszt a szédüléstől az émelygésen kereszül sok egyéb tünetig bezárólag, rendszertől függetlenül.


Van még egy linkem, ahol írogatam még ezekről. Ha van kedved még azt is elolvashatod, sőt ott találsz még linket tőlem. Igaz, ott más néven írtam:

[link]


Ide is teszem a másikat is. A hozzászólások között keresd tmscsaba néhány hozzászólásom ha még érdekel szélesebben is a téma: [link]

2012. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!