Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Németországban hogyan tudnék...

Németországban hogyan tudnék magyar TV adásokat fogni? Mi kellene hozzá, és miféle beállításokkal lehetne lehetővé tenni mindezeket?

Figyelt kérdés

Németországban élek már egy ideje, és még úgy tűnik, ez így is marad egy jó darabig. Szívesen néznék magyar TV adásomat szabadidőmben: ezúttal kérek mindenkit, hogy ne tanácsolják azt, hogy nézzek németül nyelvtanulás miatt, mivel az otthon tartózkodási időmet leszámítva mindenütt német nyelvű környezetben vagyok, ezen kívül már régóta megvan a C2 szintű nyelvvizsgám is, így nálam ez nem "létszükséglet".

Szóval... próbáltam már Online nézni magyar adásokat (soknak fenn van interneten itt-ott), csak az a gond, hogy újabban korlátozták a külföldről való hozzáférését ezeknek az Online Tv-s oldalaknak, így sokszor akadozva vagy egyáltalán nem elérhetőek ezek számomra (le is van ott írva, hogy ez annak az oka, hogy a magyarországi felhasználók kiszolgálása az elsődleges). Szeretnék egy stabil dolgot ezügyben: pl. műholdon keresztül. Hallottam, hogy a Digi TV meg hasonló otthoni műholdas TV szolgáltatók úgymond "lazán befoghatók" európa nemmagyarországi részéről is egy megfelelő méretű tányér megfelelő pozicióba történő állítása + a szolgáltató által biztosított dekóder itteni üzembe állítása segítségével.

Erre szeretnék tippeket, javaslatokat kérni: mely szolgáltatónál működik ez, és mit hogyan kell beállítani? Pontosan hova nézzen a parabola (szélességi és hosszúsági adatok), stb. ?



2012. szept. 5. 13:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiegészítés a kérdéshez: akinek van tapasztalata, kérem írja meg részletesen, hogy hogy csinálta, és mi lett az eredmény, tudja-e használni!?
2012. szept. 5. 13:35
 2/8 anonim ***** válasza:

Dishpointer.com...

Program, kitöltöd az adatokat, jó segítség.

Nézd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=53w7QRNFmLY&feature=related


Ha itthon valaki előfizet Neked, veszel egy UPC-s kártyát, a beltérit magad veszed, programot felülírod és nézheted is a műsorokat.

2012. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És azt honnan tudom, hogy a UPC vételéhez pontosan hova pozicionáljam a tányért? Sajnos ezek az adatok valszeg nem véletlenül nem publikusak... :(


Másik kérdés: szabálysértési vagy bármilyen eljárás indulhat-e ellenem, ha a UPC valahogy megtudja, hogy külföldre vittem a cuccát? Merthogy elvileg nem lehet...

2012. szept. 17. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Az adatok publikusak, igen sok helyen megtalálhatók, az égvilágon semmi titkos nincs benne.

A UPC a THOR/Intelsat holdról sugároz, amely Nyugat1Fok pozícióban van.

Az itt lévő adóknak (transzpondereknek) utánanézhetsz a lyngsat.com -on, meg még sok oldalon.


Ráálláshoz segítség (itt Berlin központtal csináltam) a Dishpointer.com.

[link]

Nem tudom ma még járható-e az út, bementem egy viszonteladóhoz, vettem 1 UPC előfizetői kártyát, belenyomtam a saját tulajdonú beltérimbe, arra rátettem azt a szoftvert, amely képes dekódolni és nézem.

Természetesen van antennám, több is, mind én állítottam be, mert a telken is a UPC-t használom, beltérim van több is.

A UPC-t érdekli egy magyar lakcím és személy, és hogy havonta fizessem a díjat.

Ennyi, ha van kérdésed tedd meg...

2012. szept. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mekkora tányér szükséges ehhez? És spéci típusú kell vagy jó a "sima" is?
2012. szept. 19. 11:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Már 60cm-es is elég, Magyarországon a UPC Astráról Thorra "költözése" után is csak odaforgatták a tányérokat.

Időjárástartaléka kevesebb, de azért nem sok adáskiesésre kell számítani.

Ha biztosabb akarsz lenni, akkor 80 cm-es tökéletesen elég, olykor feladónál is van "adáshiba", de mindegyik bőven tolerálható.

Semmiféle spécire nincs szükség, bárhol vásárolható megteszi.

Ha nekivágsz, akkor twin fejet vegyél, ebben bár nem látszik a méretén sem, 2 (majdnem) független fej van, 2 beltérit képes kiszolgálni..

Nekem Dreamboxom van, meg Arivám, ez HD-s. Vétel után újra kell szoftverezni, így:

[link]

Sokféle beltéri van, ezeket eredetileg FTA (szabadon vehető) adások vételére készítik fel, nincs benne kártyakezelő szoftver. Kártyából is van vagy 5 féle.

Egy kicsit kell vele matatni, és menni fog....

2012. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mina01 válasza:
engem is érdekelne a téma, ugyanis szeretnék magyar adást fogni, de ausztriában. parabola van a háztetön, ami a főbérlőjé, /török/a lényeg, hogy elég ha beltérit veszek otthon a tányért ami itt van meg beálítom?
2017. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a török főbérlőé a tányér, akkor mit akarsz rajta állítgatni, az az övé, simán lehet nézni török csatornákat.

A UPC a Thor holdról sugároz, a török meg amit vesz, vagy 30 fokkal odébb van. Ha a 2 fokkal odébb áll a tányér, már nem tudod azt a holdat venni...

2017. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!