Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Építettem egy PCL86-os végerős...

Építettem egy PCL86-os végerősítőt, amely nagyon szépen szól. Ha sztereoban szeretném akkor még egyszer ugyanezt össze kell rakni, de a táp elbírja vajon a 2 kapcsolást?

Figyelt kérdés
A táp nem túl elegáns, trafó nélküli "hálózati táp". Amelybe 100mA-es bizti van. Ez a kapcsolás pedig 45mA-t vesz fel. Tudom egy jó nagy pacsirta rádió hálótrafó elbírná a kettőt. Ez lenne majd a végleges megoldás, amint szerzek egyet.Illetve most egy képkimenő trafó adja a cső fütését 13,3V/300mA. Amelynek 2 szekundere van.. a másik kivezetésen 34V-ot mérek.. tehát ez kb jó lenne ha a csöveket sorba kapcsolnám.. 17,17V.. terhelés hatására kb jó,de ha esetleg még mindíg sok lenne,akkor is szerintem beállítható lesz.
2012. szept. 6. 16:28
 1/1 A kérdező kommentje:

Nos megoldódott,kipróbáltam. :) Elbírja szépen a hálózati tápegység. A fütés viszont kissé kevés lehet a csőnek. Üresen a képkimenő szekunder kivezetésein 34V van. Bekötve sorbakötve a csövek fütését,fütés közben ez leesik 23,5V-ra. Tehát 11,75V jut egy csőnek. Ez kb: 15%-os aláfütés,mert a PCL-nek 13,3-14,5V kellene 300mA-el.


[link]

2012. szept. 7. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!