Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házi napelemes akkumlátor hogyan?

Házi napelemes akkumlátor hogyan?

Figyelt kérdés

Na ide írok, mert ide engedi a magyarázatot. Szóval adott egy napelem, egy aksi, meg a cuccok amiket nem tudok még. Milyen nap elem kell, egy 4.5-5V os aksi töltéséhez? Mekkora mérete van körülbelül amekkora elég iylet tölteni? centiben, és ha 40x40-nél nem nagyobb akkor lehet tovább olvasni :)

Minél jobb teljesítményt szeretnék elérni. Szóval ha megvan az a napelem, ami képes egy iylen aksit feltölteni, van-e olyan aksi amely a megadott fesz kategóriában bennevan, és igen hosszú az élettartama? Ha a végére jutok kellenének az alkatrészek nevei, meg az áruk kb. Ha van jó aksi, akkor kellene egy kapcsolási rajz a stabilizátorhoz, hallottam róla "Schottky diode" jól tereli a kicsi elektronokat az akkuba, valamint valami kondi is kell, hogy szépen lekerekítse a kis dombokat a hullámban, na értitek nem elég ha a szinuszjelnek a negatívját csak levágom nem ilyen kell: /\_/\_ hanem ilyen: /\/\/\ de ebből is az, hogy ne nagyon mennyen le 0-ra. régen tanultam már :) Ha megvan eza kis cucc, akkor elméletileg képesvagyok az aksit tölteni a nap segítségével kiváló minőségben, és ha merül az aksi tölti újra. A következő lépcső. A cél ha nem mondtam volna egy univerzális telefontöltő. Magyarul a mai telefonok köztudott USB kábellel is tölthetőek, így erre a kis öntöltő aksira megint kellene egy egyenirányító, egy USB csatlakozó. Szerintem nagyából ennyi, nemtudom, lehete szabályozni, hogy mekkora Volt jöjjön ki rajta, de elvileg ha USB-ről lehet tölteni arra 5V bőven elég bírniuk kellene a telóknak, Ez más kérdés, hogy mivel lehetne csökkenteni, gondolom ellenállással lehetne belőle 3V-ot csinálni. Persze aza aksi amit a napelem tölt az se legyen valami iszonyú nagy, tehát nem egy kocsi aksi féle méretű kellene, hanem max egy ököl mérető :D Ha lehet iylet készíteni szerintem jó kis találmány lenne. Várom a reakciókat és a segítséget :)



2012. szept. 6. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindegy milyen az akksi. Egy egyszerű zselés akksit akár közvetlenül ráköthetsz, de egy Li-ion, Li-poly stb. akksihoz komoly, úgynevezett "charge regulator circuit"-re van szükség. Az ilyen akkumulátorokat előbb feszültséggenerátoros, majd áramgenerátoros üzemmódban kell tölteni.


A napelem ilyen szempontból valóságos áramgenerátorként fogható fel. Az akkumulátorokat, elég csak a feszültségük harmadával tölteni ( általában ). De ez teljesen akksifüggő.


Akksi készítésről meg annyit, hogy:

[link]


Amiről te beszélsz, váltakozó áramú / feszültségű jel. A napelem áramgenerátor, méghozzá egyenáramú. Lüktető egyenáramot/feszültséget bocsát ki. Ha hosszú élettartamú generátort akarsz, akkor minimum ilyenre lesz szükséged:


[link]



De én pont ilyen esetekre készítek egy tutorialt:

[link]



Ha érdekel, kövesd figyelemmel! Sok sikert!

2012. szept. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hosszú élettartamú akksit akartam írni, bocs.
2012. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!