Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdv! Van egy Samsung EH 5300...

Üdv! Van egy Samsung EH 5300 tv-m. És van egy 2.1-es CREATIVE Inspire A220 hangrendszerem, melynek jack a vége. Valahogy összehozható ez a kettő úgy, hogy a mélynyomó is megszólaljon? A fülhallgató bemenetbe dugva a jacket nem szólal meg sajna.

Figyelt kérdés

2012. szept. 13. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A TV sztereo (mondhatni 2.0) jeleket szolgáltat.

A 2.1-ben 3 csatorna van, egyikük a mélynyomóé..

A dolog (számomra) megoldható, egy elektronikus fokozattal összehozom a jobb+balt, szűrővel csak alsó tartományt engedem át, ezt erősítem és küldöm a mélynyomóra.

Így bármelyik csatornában jelenlévő mély hang meg fog szólalni.

2012. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hátööö, ez eddig oké. Számodra megoldható. De nekem mint bokorugró mezei embernek létezik rá bármi megoldás?
2012. szept. 14. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyi! A tv valóban sztereo, de a 2.1-es hangrendszereden is csak sztereo a bemenet az aktív sub-ba (ezt onnan tudhatod, hogy sztereo jack van a bemenő kábel elején), amiben már benne van a szűrő is (a hangváltó). A dvdlejátszómnak is sztereo rca kimenete van, amihez van rca-jack átalakítóm, és megy a mélynyomó simán gond nélkül.

Esetleg próbáld már ki, hogy megy-e pc-ről rendesen, vagy nincs-e levéve teljesen a mélyszabályzó poti az oldalán!

2012. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, alapból szólnia kéne szépen a mélynek is?
2012. szept. 14. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, persze! Egy sztereo jack, egy sztereo fejhallgató kimenetbe bedugva kell hogy működjön (a hangkártyákon is fejhallgató kimenet a zöld, és abba vannak dugva az aktív -erősítővel egybeépített- PC-s hangszórók), csak nem szabad túl hangosra venni a tvt! Egyébként a legszabályosabb az lenne, ha a tv scart-jából lenne kihozva a vonalszintű jel, de azzal sztem senki se bajlódik.

Mondom, akármilyen eszköz (cd lejátszó, walkman, mp3 lejátszó stb.) fejhallgató aljzatába dugva mennie kellene, ha hibátlan a 2.1-es creative. - én is így hallgatom itthon

2012. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!