Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális fényképezőgépeknél...

Digitális fényképezőgépeknél milyen objektív kell, hogy több fényt gyűjtsön össze a gép ugyan olyan zoom (tele) mellett?

Figyelt kérdés
Konkrétan csillagászati megfigyelésekhez kéne, pl. meteorraj észlelés. Fényképezőgépem: Lumix FZ-45. Láttam a neten, hogy lehet hozzá kapni objektíveket, csak nem tudom, hogy melyik lenne célszerű. Videózni szeretném az eget és a legfényesebb csillag így is látszik a gépen, de szerintem ez nem elég.

2012. szept. 18. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom megmondani, de nyilván minél fényerősebb az optika, annál több fényt gyűjt össze. Ám a csillagászati felvételeknél nem nagyon lehet "simán" egy-egy kattintással jó eredményt elérni. Állvány kell és B vagy T idővel kell exponálni. Persze ha túl hosszú az expozíció, a csillagból vonalka lesz... Vannak "követős" állványok is, na az már elég szép pénz:)

Video? Arról nem tudok mit mondani, nem gondolom, hogy ilyen géppel igazán eredményes lenne.

2012. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elején nem esett le mit akartál kérdezni,de ha jól értem,akkor igazából az volna a lényeg,hogy hogy oldható meg,hogy bár több lencséd lesz,mint eddig,mégis több fényed legyen. Jól értem?
2012. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2012. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csillagokról nagyon nehéz videot készíteni, tényleg inkább hosszú expozíciós idejű képeket szoktak. Próbálj inkább így több képet csinálni panorámának, és utólag animálni, mozgatni.
2012. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Valamit benéztél, mert a géped nem cserélhető objektíves, így a kérdés felesleges. Abból kell a legjobbat kihoznod, amid most van. Egy állvány esetleg segít videóban is, de nem annyit, mint fényképben. Egyébként meg kísérletezz a manuális beállításokkal videó közben (ha vannak).


Mellesleg neked fényerős optika kellene, minimum f2.8 vagy alatta, ezek nem annyira olcsók (kivéve fix 50-ek).

2012. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy meteorral észlelés. Nos, azt is hosszú záridővel szokták. :)
2012. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
* meteorral észlelés = meteorraJ észlelés :)
2012. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De cserélhető objektíves, csak nem a hagyományos értelemben. Itt a biznyíték: [link] Egyébként úgy számítom, hogy a hullócsillagok -6 magnitudósak, és a leghalványabb égitest, amit érzékel a gépem videó módban az 0,4 magnitudó. Tehát elvileg le lehet videózni a hullócsillagot. A lencse meg azért kéne, hogy egy picit növeljem a fényerőt, mert túl sok a képzaj magas ISO mellett.
2012. szept. 19. 16:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt "nem hagyományos értelemben" sem hívják cserélhető objektívnek. Amiket itt kínálnak, azok szűrők, és előtétlencsék. Bármit is teszel közülük fel, csökkenni fog a fényerő, azaz pont saját magad ellen dolgozol.
2012. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is igaza van az előzőnek. Minden egyes lencse fényveszteséget okoz. Amúgy a zajosság a szenzor mérettől is függ.
2012. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!