Csoves erositot ugyanugy lehet elektronikus zenehez hasznalni mint pl: dubstep mint rock zene hallgatasra?

Figyelt kérdés
Ugyan az lesz a hangminoseg?

#erősítő #Elektroncso
2012. szept. 22. 22:14
 1/7 anonim válasza:
Mi az hogy "csoves" erősítő?
2012. szept. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha nem tudod mien az akor miert irsz?

Am az olyan erosito ami elektroncsovekre epul fel mint a regi lampas tv.

Ha tobbet akarsz megtudni rola ird be a googleba h csoves erosito!

2012. szept. 22. 22:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Van csöves erősítőd? Ha igen, akkor nyugodtan kipróbálhatod. Szerintem nincs nagy különbség elektronikus zenénél. A rock zene már más tészta, ott azért hallani. Viszont igazán a csöves erősítő komolyzenénél, jazz-nél mutatja meg magát. Persze kell hozzá megfelelő hangszóró is.


Nem való arra, hogy feltekerd a hangerőt, és durr bele had szóljon. Én az enyémet ritkán kapcsolom be, de mindig lenyűgöz. (imádom a jazzt :D ).


Ha erősítő építés/vásárlás előtt állsz, akkor több dolgot kéne tudni. Mindenesetre dubstephez szerintem elég egy lm3886 köré épített erősítő is, jó minőségű, egyszerű. Igazából a füled és pénztárcád függvénye minden. Megfelelő kompromisszum lehet egy FET-es vagy tranzisztoros erősítő is.

2012. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mar 3 eve elektronikazom es ertek kicsit a dolgokhoz.

Csoves erositovel meg nem foglalkoztam, de epitenek egyet.

Nemreg ujbol hallgatok rockot, es arrol jutott eszembe a csoves erosito es szoget vert a fejembe.

Am tervezgettem hogy epitsek egy FET-es erositot es mikor lattam hogy egy FET ara 7-800 forint korul van akkor lemondtam rola az ara miatt, mert ha kellene vegyek 12db FET-et es meg hol a tobbi alkatresz?


Koszi a valaszt!:)

2012. szept. 23. 22:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a vf2 végfokot. Nagyon szép, tiszta hangzása van, és anyagi szempontból sem egy horribilis összeg. irf540-9540 páros kijön 800, max 1000 forintból, tehát sztereóhoz 2000 ft-ba kerülnek a fetek (mennyivel jobb,mint a 8-10.000 ft). Nem tudom, jelenleg milyen erősítőd van, de már építettem egy párat.


tda2050

quad405

LM3886

VF2

PCL86


A quad nekem nem jött be, el is ajándékoztam. Sajnos az erősítő olcsóbb mint a hangsugárzó. Nekem a pár sugárzó 60k-ba fájt, és ez még elég belépőszintű, somogyis. Nekem tetszik a hangja, és szép lassan össze tudtam gyűjteni hozzá mindent.

2012. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnal linket adni ahhoz a "vf2"-hoz?
2012. szept. 24. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt minden részletesen le van írva. Van több változat, én ezt építettem meg:


[link]


Ha érdekel több ember véleménye, a hobbielektronikán van vf2 topik.

2012. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!