Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy tudnám összekötni a UPC...

Hogy tudnám összekötni a UPC média boxot meg a DVD-t a TV-vel hogy ne kelljen állandóan dugdosni? Mindkettő scartos és a TV-n csak egy scart bemenet van

Figyelt kérdés
Már próbáltam elosztóval, pocsék volt a minőség. A UPC box csak scarttal megy ha jól tudom, de HDMI tuti nincs rajta az fix. A DVD-n van ugye a scart meg ar RCA, de ha nem a DVD-be dugom az RCA-t, hanem a TV-be, nincs kép se hang. Ötletek? Nem igazán értek hozzá!!
2012. okt. 11. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
2012. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a UPC média boxot, de több más típust igen. Nincs rajta véletlenül 2 db scart csatlakozó? Ha igen, akkor az aux feliratúba nyugodtan csatlakoztasd a dvd lejátszót. A legtöbb ilyen boxot úgy fejlesztették ki, hogy kikapcsolt állapotban átadják dvd jelét a tévének.


Ha esetleg írnál pontos típust, akkor könnyebb lenne válaszolni.

2012. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm szépen, de ilyennel próbáltam és nagyon rossz volt (nézhetetlen!) a képminőség! Második válaszolónak szintén nagyon köszönöm, de sajnos csak egy scart van a UPC-n (miért lenne szerencsém?) a Típusa: mediabox DVR - Thomson DVR DC16221UPC. Köszönöm ha segítesz!
2012. okt. 11. 21:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Megpróbálok segíteni, de ehhez szükségem lenne a tévéd és a dvd lejátszód típusára is, hogy utána tudjak nézni, hogy milyen csatlakozók vannak rajtuk.
2012. okt. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fáradozásod! Nagyon jó lenne! :) A TV Samsung PS50B430 a DVD Samsung P181. Köszönöm előre is!
2012. okt. 11. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel a set top boxon és a DVD lejátszón is elég szegényes a kimenetek száma, így nehezebb, mint gondoltam. A boxot kösd rá a tévére a Scart segítségével. A DVD lejátszón lévőn Scart csatlakozóhoz kell venni egy Scart-komponens átalakítót, valamint egy komponens kábelt. Ez a tévéd komponens bemenetébe fog csatlakozni (zöld, kék, piros kábelek). A hang miatt pedig össze kell kötni a DVD lejátszó audio out csatlakozóit a tévé audio in csatlakozóival (fehér-piros kábel).


A DVD lejátszó működését a gyakorlatban még sosem próbáltam, ezt csak elméleti szinten gondoltam ki, így az sem biztos, hogy megfelelő minőségű lesz. Kérdezz utána szaküzletekben, hogy ők mit ajánlanak. De lehet érdemes lenne a UPC-nél is futni egy kört, hogy cseréljék ki a box-ot egy jobb típusra (amin van már HDMI). Vagy esetleg a családban valakinek elajándékozod a DVD lejátszót és veszel egy olyant, amin van HDMI vagy komponens kimenet.

2012. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy van Scart-komponens kábel is kb. 1500-2000 forintért. Érdemes egy próbát tenni vele. De mielőtt megveszed, kérdezz rá az eladónál, hogy ő mit gondol erről.
2012. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az tippeket meg a fáradozásod! Megpróbálom :) Szép napot neked!
2012. okt. 13. 07:55
 9/9 nixau válasza:
Írtad, hogy már próbáltad a scart elosztót, de nem lett jó a kép minősége. Én azzal kötöttem össze, először nálam is voltak gondok, de némi igazgatás után megoldódott.
2013. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!