Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy hifim 6ohm os és hány...

Van egy hifim 6ohm os és hány hangfalt és hány watost ajánlatos rákötni? Nemtudom hogy ha értjátek e

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Értjük, remekül leírtál mindent........

6 ohmos hangfalakat kell rákötni, csatornánként 1 darabot, legyen legalább akkora teljesítményű, de inkább több, mint a csatorna kimeneti teljesítménye.

2012. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi és a menyiség nemszámit vagy van határ ?
2012. okt. 12. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Sorba annyi hangszórót kötsz amennyit akarsz csatornánként de párhuzamosan nem köthetsz egy nél többet rá 6omosból mert pl ha két 6 ohmosat kötsz rá párhuzamosan akkor az már csak 3 ohm lesz és túlterheled az erősítőt és leég ahogy egy picit felhangosítod. A hangfalad minimum annyi wattos legyen amennyi kijön az erősítőből , de felső határa nincs csak az ellenállása számít azaz 6 ohnm per csatorna legyen
2012. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kössz csak még anyi hogy nekem eredetileg 2 hangszóró van rákötve 2x80w és 2 viski és még +ba kötötem ráá 2 hangszórót 2x25W ost de csak kákötötem a 2 hangszóró kábelére jó ez igy ?
2012. okt. 13. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!