Szerintetek hogyan lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Először is: a lehető legolcsóbb legyen..:D Szóval lesz két DELL számítógépem, szerverként fognak üzemelni. Az egyik fájl, a másik médiaszerver lesz, szóval szeretném, ha külön látná őket a gépem. Legelőször arra gondoltam, hogy mindkét gépből megy kábel egy switchbe és a switchből egy kábel a router egyik portjába. Ez jó lenne? Vagy elég lenne egy-egy kábel a routerbe és megspórolnám a switch árát? A FreeNAS tűnt eddig a legszimpibbnek, szóval valószínű, hogy az lesz rajta. Itt egy IP-t kell beírni a címsorba, majd láthatóak lesznek a fájlok. Szóval mondjuk lenne egy IP-je a média és a fájlszervernek külön. Esetleg ha a routerbe vagy a switchbe még a gépemből is menne egy UTP, akkor külön meghajtóként látnám?

Kezdő vagyok a témában, szóval elnézést ha valamit rosszul írtam.



2012. okt. 14. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kell külön file és külön média szerver? Ha olcsón akarod megoldani, akkor pl az áramszámlát tudsz spórolni, úgy hogy nem két szervert üzemeltetsz. Plusz érdemes lenne kiszámolni, hogy a gép(ek) mennyivel esznek többet, mint egy NAS és mennyi idő után járnál jobban, ha NAS-t üzemeltetsz és nem a gépet.

A switch passzív eszköz, gyakorlatilag csak a routert portjainak a számát bővíti ki. Ha a routerben elég a hely, akkor dughatod oda nyugodtan őket. (persze ha mondjuk az alaksorban tartanád a szervereket és csak egy UTP kábelnek van hely a kábelcsatornában, akkor kell a switch).

A két gép tuti két különböző IP-t fog kapni és külön meghajtóként is látszanak.

2012. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát szinte hozzám vágják ennyiért őket, 500-500 gb kapacitással és már nem éri meg őket továbbadni, szóval egyenlőre maradnak. Nem

0-24/7-ben fognak menni, hanem valószínű, hogy csak akkor kapcsolom be, amikor kell róluk valami, vagy épp fel szeretnék valamit tölteni. Esetleg nap elején bekapcsolom, este ki. Nem tudom, hogy kéne megoldani, mert 8m kábel kéne csak egy gépre, vagy eszközre, ha egyenesen a routerbe megy, de sajnos a routert mozgatni nem tudom..:( Szóval vagy veszek még egy routert, vagy egy switch-et, a lényeg a minél kevesebb kábel, meg persze hogy melyik megoldás éri meg jobban.

2012. okt. 15. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:
8m kábel árából nem kapsz még switchet meg ha nem a szoba közepén megy az egy plusz kábel, akkor kit zavar?
2012. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kevesebből megúsznám, de úgy hallottam, hogy elektromos kábelekkel együtt nem mehet és ezt még egynél meg tudnám oldani, de 2-3 kábelnél ez már cinkes lenne. Valamint 2 hely is lenne, ahova raknám a szervereket, ami már megint problémás..:/ Majd még eldöntöm, hogy csak kábelezès legyen, vagy switch, vagy router.. Utolsó kérdés: Ha a switchbe vagy routerbe a gépemből is csatlakozik egy kábel, akkor két meghajtóként látom majd a szervereket?
2012. okt. 15. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!