Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi M42-es objektívekkel...

Régi M42-es objektívekkel érdemes szórakozni az új digitális gépeken?

Figyelt kérdés

Egy régebbi Canon DSLR gépet vettem. Obi nem járt vele, de M42 adapter igen! Ráadásul egy sima és egy chipes is...

Érdemes venni olcsó pénzért régi M42-es obikat és szórakozgatni velük, vagy hagyjam a fenébe és gyűjtögessek inkább rendes Canon objektívre ami már digitális gépekre való?

Ócskapiac, net, hirdetések tele vannak régi filmes fényképezőgépekkel amiken M42-es objektívekk vannak. Jók azok valamire?

Érdekel a fotózás, fotó klubba is elkezdtem járni. Csak kevés a pénzem rá, nem akarom sokfelé szészórni ha nincs sok értelme...



2012. okt. 14. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A régi m42-es fixek elég jó képminőséget adnak, csak nincs AF. Ha szeretsz kézzel művészkedni, akkor jóval olcsóbban kapsz jó minőségű optikát ilyen módon.
2012. okt. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12e ft-ért vettem 135mm f2,8-as obit bokehje verhetetlen és nem találsz AF-esben olyant amiben 16 lamella van... :) és nyitva is penge, ami nagy szám egy obinál ma már. Nagyon is megéri, ilyen obik pl 100e felett vannak azaz tied árban megveszed ugyanazt AF nélkül. Ha meg kevés a pénzed abszolút megéri, vagy gyűjtögethetsz sokáig egy Af-es obi után. Meg ha belegondolsz régen csak manuál volt és milyen jó képeket csináltak akkor is, nem olyan nehéz ám belőni az élességet, oké versenyre ne vidd, de szerintem úgyse igen fogsz olyant fotózni.
2012. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nagyon is érdemes,elég egyéni tud lenni a képalkotàsuk,ràadàsul sporolsz vele ,és ellentmondva az elöttem szolonak,ha jól kitanulod a fotózàst akàr versenyre is mehetsz,elvégre versenyen a végeredményt pontozzàk,nem azt hogy hànyszàzezres af obival csinaltad a képet...
2019. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!