Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A tukorreflexes fenykepezogepe...

A tukorreflexes fenykepezogepeknel nit befolyasol az objektiven olvashato milimeterek szama?

Figyelt kérdés
hali, total kezdo vagyok , azt tudom hogy a lencsek k0zti allithatosagot mutatja, de az mit szamit ? pl minel nagyobb az ket szam közti külömbseg annal jobb az objektiv ?

#Canon #objektív #tukörreflex #fenykeoezogep
2012. okt. 16. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Az objekítv fókusztávolságát mutatja.

Nem akarok hosszú magyarázatot, én a helyedben elolvasnék pár fotós szakcikket a neten, vagy könyvet vennék a témában, nem szégyen az olvasás. Az objektívnek van még pár jellemzője ( pl blende értékek ) amelyek szintén fontosak. Nem a fókusztávolság dönti el az objektívekről, hogy jobb vagy rosszabb a másiknál. Általában a kis fókusztávolságú objektívek a nagylátószögű lencsék, a nagy fókusztávolság általában teleobjektívekre utal.

2012. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint ahogy az előző válaszoló is írta, nem azért nem részletezi mert nem akarja, hanem mert a magyarázat nagyon hosszú. A net tele van fotós könyvekkel (torrent, stb.) amikben pontosan és részletesen le van írva. De sok ingyenes cikket is találsz amiből ezeket az elméleti dolgokat meg tudod tanulni.
2012. okt. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak azert kerdeztem mert most akarok venni egy gepet. nem vagyok nagy fotos, turistaként es csaladi fenykepelre hasznalnam. a fenykpezőt lehet kapni : 18-55mm es 28-80 mm objektivvel. melyik a sokoldalubb ? tehat ha csak egy objektivem lesz melyik a jobb valasztas . köszi
2012. okt. 18. 08:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Írd mellé légyszíves a f értékeket is és persze a váz típusát is. A legjobb lenne ha pontos objetkív típust írnál. Pl Canon 18-55 IS USM mert van pár 18-55-ös cucc.

Én így látatlanban talán 18-55öst választanám.

2012. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 18-55 egy elég sokoldalú objektív, bár azt tudni kell, hogy egy ultrazoom/bridge (értsd: nem tökörreflexes) gép zoomtartományát csak a drágább objektívek (pl. 18-135) fedik le.

A 18mm nagylátószöget jelent, az 55 pedig már egy kis telezoom értéket. A kettő között kb. 35mm-en fogsz olyan képet kapni, mint amit az emberi szem is nagyjából lát. (Kivéve ha full frame géped van, ott 50mm az alap, de ezek a gépek kb. félmilliótól kezdődnek, objektív nélkül).

Ha olcsó megoldásban akarsz gondolkodni, akkor vegyél egy 18-55-ös kitobit és hozzá egy 70-200 vagy 70-300-as telét. Ezzel a kettővel a legtöbb amatőr fotós szituáció megoldható.

2013. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!