Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem ismeri fel a DVD...

Miért nem ismeri fel a DVD lejátszóm a sub fájlt?

Figyelt kérdés
LG DVX 642H DVD lejátszóm van, USB-s. A gondom az, h felrakok egy feliratos avi filmet pendrive-ra, mellette, ugyanabban a mappában, ugyanazzal a névvel ott a sub fájl, és mégsem mutatja a feliratot a film közben! Pedig PC-n mutatja rendesen, csak itt nem! Ez miét van, és mit tudnék tenni, mert nagyon idegesítő?! Próbáltam állítgatni mindent a lejátszón is, de egyszerűen semmi, bármit állítok, nem jeleníti meg a feliratot! (Más filmnél gond nélkül megjelenítette a sub fájlt, de ennél nem...)
2012. okt. 23. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
égesd rá
2012. okt. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A pontos választ ugyan nem tudom, de néhány tippem van arra, ahogy meg kellene csinálni, hogy az asztali lejátszó is mindent felismerjen.

Ehhez azonban tudnom kellene néhány részletet:

1. Ön honnan, milyen portálról töltötte le a kérdéses filmet?

2. Eredetileg milyen videőfájl-formátuma volt?

3. Ön milyen konvertert használt az avi formátum eléréséhez? (ugyanis ez sem mindegy)

4. A konvertert az avi kiterjesztés lehetőségein belül milyen belső effektusokra állította be?

Javaslatom a következő: szerintem töltse le (díjtalan) a "Free Video Converter V3.1.0.0" nevű konvertert. Magyar nyelvű változata is van.

Ha ez megvan, és rátöltötte az adott filmet, állítsa be az "avi" lehetőséget, ezen belül pedig a DIVX kódot, 352 x 288-as képméretre,5:4 arámyra,jelölje ki az "audio sávval együtt" lehetőséget, az MP3-as hangváltozatot,48000-es frekvenciával, és így konvertálja át, még akkor is, ha az Ön anyagának kiterjesztése is avi.

Szerintem így maradéktalanul meg fog jelenni minden az asztali lejátszójában is. Én már csináltam így filmanyagot, nálam bevált. Ez a konverter felismer minden videófájl-formátumot, de a lényeg az avi-ra (és persze a javasolt belső effektusokra) való beállítás. A többi fájlformátummal, azt javaslom, ne foglalkozzon, azokat én sem ismerem, hogyan reagálnának egy asztali lejátszóban.

Előre is sok sikert kívánok hozzá!

2012. okt. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

# 2/2


Köszönöm a válaszát, de nem ez volt a probléma, vagyis ezzel a módszerrel semmit nem értem el! De ennek ellenére köszönöm a leírást, más esetben minden bizonnyal hasznát veszem!


# 1/1


Azt csináltam, ráégettem, így már sikerült végre!

2012. okt. 30. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!