Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen tabletet ajánlanátok?

Milyen tabletet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Tabletet szeretnék ajándékozni, de egyáltalán nem értek ezekhez az új technikai eszközökhöz.

Igazából azt sem tudom, hogy tulajdonképpen mit tudnak ezek a kütyük, így örülnék, ha ebben is segítene valaki. Valamint érdekelne, hogy melyik márkák megbízhatóak és mennyi pénzt érdemes kiadni egy tabletért. Mindenképpen valami jót szeretnék.

Nagyon köszönöm a segítséget.



2012. okt. 23. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Tág a kérdés nagyon. Ezek a kütyük tulajdonképpen mini komputerek. Szinte majdnem mindenre képesek, amire egy asztali gép, kivéve a játékokat és a nagy képernyőt.

Árban nagy a mozgástered, 20e-200e-ig terjed az áruk nagyjából. Fontos tudni, hogy a tabletekre nem telepíthető fel bármi, ami egy nagygépre, mert más a rendszer. Egy gyereknek például szerintem megfelel az alsókategória, 20-30ezer forintos tablet. Tud vele netezni, filmet nézni, zenét hallgatni. Ezek android operációs rendszerű tabletek, és azért a legtöbb androidos játékot is elviszik.


Ha van még kérdésed, pontosíts, kinek lesz (gyerek/felnőtt), mennyit szánnál rá stb. :)

2012. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget. :)

Akinek szeretném, 20 éves egyetemista, informatikusnak tanul. Van egy jó laptopja, így a tablet szerepe csak annyi lenne, hogy iskolában, útközben tudja használni, hogy ne a laptopot kelljen magával vinnie.

Az lenne még a kérdésem, hogy mi különbség lehet tablet és tablet között. MItől jobb az egyik, mint a másik? Valamint az, hogy melyik márkák a legjobbak.

A választásban az ár-érték arány a legfontosabb nekem, hajlandó lennék kicsit többet is fizetni egy megbízhatóbb darabért.

Köszönöm. :)

2012. okt. 23. 19:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos fentebb ugye írtam, hogy androidosok az alsókategóriás tabletek. A másik véglet az Apple iPad, ami elég drága - 100 felett lehet csak kapni vadiújat (még a régebbi kiadásokat is). Ennél a márkánál az operációs rendszert is az Apple készíti, tehát itt kisebb a valószínűsége egy hibás programnak. Persze minden tabletre vannak érvek és ellenérvek.


Az a helyzet, hogy szinte teljesen lutri, hogy melyik lesz a jó. Lehet kapni 30 ezerért is Ainol-t, ami egész jó hardverrel rendelkezik, és 30-40 körül is találsz hasonló adottságút például a nagyobb elektronikai áruházakban is. De sajnos mivel mindegyik kínai termék (még a drága is), bármelyik tönkremehet, aztán szaladgálhat az ember a garancia után... Itthon ilyeneket nem nagyon javítanak.

Komolyabb nevű cégek is gyártanak tabletet pl Asus, Maxell, ezek 40-50e környékén vannak. Talán még a Waytek is megbízhatóbb mint a noname társak.

Tudásban viszont nem sokban különböznek a 20-30 ezresektől.

Szóval körültekintően válassz, ha mindenképp veszel.

2012. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, rosszul írtam az előbb: ami alsókategóriás, az biztos androidos, de persze van belőle is 100ezer feletti tablet Pl Samsung...
2012. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! :)
2012. okt. 26. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!