Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hangfalaknál minél nagyobb...

A hangfalaknál minél nagyobb a decibel annál hangosabban szól?

Figyelt kérdés
hangfal decibel

2012. nov. 4. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De drágább is a 102dB es. Amúgy ezek hangosító hangfalak ,ne kalandozzunk már el kínai ICékbe meg stílusokba ,azért az tényleg más tésztafajta.Most én se kezdek el menőzni hogy B&W t hallgatok :D igaz csak 84dB 100W os de ez egy 13cm es hangszóró:D
2012. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia, csak annyit, hogy ezeket nagyon szeretik elferdíteni a gyártók, az az ibiza hangfal biztos nem 102 -db-s ez 100%, Olyan 94-95dB -re tippelem. A Dibeisi már használhatóbb értékekkel dolgozik.


Már azért is fura, mert egy olcsó hangfal nem lehet ennyire jó, példának itt egy márkásabb, 40ezerért:

[link]

2012. nov. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Végül is én olyan hangfalat akarok venni, ami nem drága, viszont jó mélyet ad, ahhoz hogy ne keljen hozzá mély láda.

A haveromnak olyan van ami nagyon mélyet ad és olyat akarnék venni de nem tudom milyen márkájú mert a hangfalon nincs semmi írva, se elől se hátul, sehol. De tudom hogy ő Castone CPA 500 al hajtja.

2012. nov. 5. 06:59
 14/19 anonim ***** válasza:

Akkor lehet valami dupla mély-sugárzós kéne neked :

[link]

2012. nov. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kérdező te most áruld már el hogy mit akarsz csinálni discót? "viszont jó mélyet ad, ahhoz hogy ne keljen hozzá mély láda." Azt ne mondd már hogy egy ilyen kaliberű cucchoz még mélyláda kell hogy mélyen szóljon ,mekkora termet akarsz behangosítani?

CSak mert a mély hang függvénye nem a decibell ,meg a wattszám ,mint említettem nekem 13cm es hangszóróim vannak és bizony azok is olyan mélyen szólnak hogy beszrnál ha hallanád.

A hangfalak pont azért kerülnek minnél drágábba hogy ezt a mélyet és a többi hangot az adott teljesítményen torzítás mentesen tudják e reprodukálni,ezt kell megfizetni.

Másik hogy a mély képzet ha nem szabadtéren vagy kialakul a szoba méreteitől és törőfelületeitől egy ezerszer gyengébb hangfallal is mint ezek a behemót dögök amiket kinéztél. Ezért van hogy hogy kell beállítani a szobában a hanfalakat és hova kell helyezni itt minden számít!

2012. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy kültéri disco, illetve iskolai tornaterem.

A tornaterem méretét nem nagyon tudom megsaccolni de, nagyon nagy, és ezért is kérdezem. Ha muszály lenne megsaccolni akkor kb a tornaterem 25 m széles 40 m hosszú és durván 8 m magas

2012. nov. 5. 18:38
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Minden tiszteletem Neked, mert Te helyesen nem darabnak, (db) hanem deciBellnek (dB) írod.

A lényeget már leírták nagyjából az előttem hozzászólók.

Tehát minél nagyobb egy hangsugárzó érzékenységi mutatója, annál hangosabban fog megszólalni ugyanazon bevitt teljesítmény mellet. Magyarán a hatásfokról beszélünk.

Ha nem fűteni akarsz a tekercsel, akkor érdemesebb a nagyobb érzékenységűt választani. Azonban azt hozzátenném, hogy minél nagyobb az érzékenység, annál nehezebb a mély hangok reprodukálása. Kültérre érdemesebb a tölcséres hangsugárzó. Ezek akusztikailag jobban illesztettek, nagy hatásfok mellett.

2012. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ilyen volumenű hangosítást 200e alatt nem fogsz megcsinálni max egy bizonyos zónában lesz tökéletes a hangi reprodukció(sokan beégtek már ilyen iskolai discó hangosításdival mert ez inkább egy szakma,nem laikusoknak való) Jobban jársz ha egy hangosítássokkal foglalkozó szakembert kérdezel meg hogy milyen hangfal és milyen távolságokra és milyen szögben és még ezer paraméter hogy hova kell lerakni pl egy terem esetében. Már ha van rá igényed.
2012. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Hát nem ez lesz az első iskolai disco-m, mert már zenéltem, csak le szeretném cserélni a a mostaniakat, azért kérdezgetem, és eddig 4 hangfallal zenéltem, egy Ibiza AMP-1000 es hajtottam őket, és ha kültéren zenéltem durván 1 km ig hallatszott a zene, csak az volt a baj hogy minden hangfalamból, csak 1 darab van és ezért akarnám lecserélni.

Ezek a hangfalaim : Pioneer HPM-100; Pioneer HPM-900;

MK audio PRO 12; Alpine SWS-1240 (Type S12)[mélyláda]

2012. nov. 7. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!