Nincsen piros szín a crt tévén. Mi lehet a hiba? Csak zöld és kék szín van.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy régi Hyundai tévém van (crt, képcsöves) és eltűnt róla a piros szín. Csak zöld és kék szín van. Egyszercsak tévé nézés közben jelentkezett ez a hiba, rögtön kikapcsoltam és vissza, de a piros szín nem volt meg. Folyamatosan bevillan a piros szín, ilyenkor egy pillanatra minden erősen piros lesz (olyan mintha túlkontrasztos lenne), utána van piros szín, és rendes a kép, majd 2-3 másodperc múlva megint eltűnik a szín. Van hogy bekapcsoláskor van piros szín (de pár percen belül elkezd ugrálni) vagy már bekapcsoláskor sincs piros. Az érdekesség az, hogy ha folyamatosan bekapcsolva tartom, akkor egyre többször jelenik meg a piros szín egy pillanatra. Ha már jó sokáig be volt kapcsolva (min. több óra) akkor már folyamatosan ugrál a van piros szín is és a nincs piros szín között. Ekkor másodpercenként már többször ugrál. Ha sokáig bekapcsolva tartom, akkor egyszercsak megmarad a piros szín is, de ez időben változó. Van hogy pár óra múlva magához tér, van hogy hiába van egész nap bekapcsolva, akkor sem tér magához.



2012. nov. 11. 18:10
 1/8 Karesz6969 ***** válasza:

A színes tv (crt) piros, zöld, és kék elektronágyúval rendelkezik a színek kikeverése céljából.


Esetedben a piros színhez tartozó elektronágyú vezérlőköre meghibásodott.

Magyarul színvégfokot kell benne cserélni.

Fent leírásodból ez következik.

2012. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mennyi bonyolult egy ilyet kicserélni? Mennyiért lehet hozzá kapni alkatrészt és hol, meg milyet?
2012. nov. 12. 20:06
 3/8 Karesz6969 ***** válasza:

Szerintem ezen ne gondolkozz, hogy otthon saját magad kicseréled és az elektromos paramétereit beállítod az új színvégfoknak felkészültség és műszerezettség nélkül.

Látogass meg vele egy szervizt, ott gariban megjavítják.

2012. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már nem garis sajnos.

Abban tudnál segíteni, hogy hogyan induljak neki? Sok elektromos dolgot javítottam már, érzek magamban annyit, hogy meg tudnám csinálni.

2012. nov. 12. 21:02
 5/8 Karesz6969 ***** válasza:

Nem a TV-d garis...a szervizmunkákra vállalnak javítás utáni garanciát így értettem.


OK, segítenék de: Pal-Secam TV generátorod van? Egyáltalán milyen műszerezettséggel rendelkezel?

Mit javítottál eddig meg pl. TV-n?

2012. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Karesz6969 ***** válasza:
Az alap egyébként a Tv-ről egy olvasható állapotban lévő kapcsolási rajz...ez van?
2012. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A tv típusa: HE-TC2170F

Főleg számítógépeket javítok, alaplapokat.

Nem találtam hozzá kapcsolási rajzot.

2012. nov. 13. 19:56
 8/8 Karesz6969 ***** válasza:
Sajnos anélkül nem fog menni...lényegesen másabb mint egy számítógép javítás.
2012. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!