Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hol lehet olyan LED égőket...

Hol lehet olyan LED égőket venni, amik például a biciklilámpában vannak?

Figyelt kérdés
Karácsonyi hangulat világítást tervezek, de a neten keresgélve nem lelek olyan LED égőket, amikkel meg tudnám csinálni. Honnan lehet venni őket?

2012. nov. 16. 20:38
 1/6 anonim válasza:

Bármilyen szaküzletben beszerezhető,vagy akár nagyobb üzletekben is.Vannak gyenge fényű és erős fényű ledek,neked ezek szerint az utóbbira van neked szükséged.Csak a nehézség az áramforrás lesz.

Hogy gondoltad mit használsz?Konvektorba dugot,akumlátor vagy talán lapos elem?

2012. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző irta elektronikával foglalkozó üzletekben vásárolhatsz ledeket.Vehetel vaterán ha nagyon olcsón akarsz ledet az ebayről rendelj olcsóban megkapod szállitásal együtt hongkongból mint bárhó itthon vennél!

De a ledek meghajtása a legfontosabb nem kötheted simán sorba őket áram korlátozás és egyenirányitás nélkül mert hamar kiégnek

2012. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Led chip mint alkatrész a Cutternél rendelhető.

Pillanatnyilag a legjobb hatásfokú 10Wattos led a CREE-től az XM-L T6 vagy U2 fényesség. Persze ez csak kicsi alkatrész, amihez megfelelő módon csatlakoztatni kell egy megfelelő méretű hőt elvezető felületet és egy megfelellő, (max. 3A) áramot biztosító áramgenerátort. Elé kell tenni egy tükröt ami fókuszba vetíti, vagy egy gyűjtő lencsét ami előre egyenletesen kivetíti.


A led gyártó adatlapja: [link]


A forgalmazó, ahonnan rendelni lehet: [link]


Nekem is ledek vannak bringa lámpában. Mutatok videót róla: http://www.youtube.com/watch?v=mGLKpscbXD4&list=UUssTTBV2sns.. Itt látszik, hogy milyen a hagyományos bringa lámpa fénye és milyen a teljesítmény led fénye.


A következő videón az látszik, hogy egy szobában mennyire élesen elhatárolódik a fény felső vonala. Nem vakítja a szembe jövőket és lehet a fény magasságát állítani mint az autóknál is van külön reflektor éllás és tompított.

http://www.youtube.com/watch?v=YaXkuYq77M0&list=UUssTTBV2sns..

2012. nov. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit még elfelejtettem, az áramforrás erősebb Lítium ion kamera akku. 7,4V 7Ah. Az 6 db 18650-es Li-ion akku cellát tartalmaz. Ebből az akku csomagból van hozzá három darab. A lítium akkuk a legkönnyebbek, ezért olyan kedvelt áramforrás. Ezzel 6 órán keresztül lehet jól világítani. Itthon akku töltőről töltöm.
2012. nov. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én nem pont így akartam megfogalmazni

tegnap bementem a papír- írószer boltba, és mit láttam: 3 AA -s elemről működtetett LED égős karácsonyfa dísz

tehát nekem nem kültérre, hanem beltérre kéne

2012. nov. 17. 08:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Már értem. Akkor szerintem vegyél led szalagot. Persze attól függ, hogy minek a megvilágításához kell, vagy csak dekorációnak? Ha nagyobb fényerőre van szükséged ahhoz megint más kell mintha csak látvány fény kell.


Pl a www.lomex.hu boltban is lehet led szalagot venni. ott elmondják hogy kell üzemre bírni.

2012. nov. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!