Milyen TV-t ajánlatok?

Figyelt kérdés

500ezer Ft, nagyon max 700e.

Igazából Samsungban gondolkozok, esetleg LG.

Led, LCD, Plazma?

Konkrétan milyen modellt és miért?



2012. nov. 18. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Vicc. Akinek ennyi pénze van az nem itt kérdez hanem bemegy egy szaküzletbe.
2012. nov. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi ebben a vicc? Szeretném kikérni mások véleményét, esetleg tapasztalatát ha már van nekik X modell.

Továbbra is várom a válaszokat.

2012. nov. 19. 12:02
 3/7 Bence_ ***** válasza:

Mi a fontos?

50"-os vagy nagyobb?

legyen 3d, lehessen rajta netezni?

2012. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

55-ösre gondoltam, a 3D nagyon nem mocorogtatja meg a fantáziámat, (de miért ne) csak valahol azt olvastam hogy a 3D tévéknek alapból jobb a képminősége 2d ben nézve is. Nem tudom hogy ez így van-e?

"Smartot" szeretnék.

2012. nov. 19. 17:06
 5/7 Bence_ ***** válasza:

Családban több LG van.

Külső merevlemezről szépen játssza a gyerek meséket és a koncert felvételeket, jó hangja van.

Tetszik, hogy érzékeli a külső fényviszonyokat és a fényerőt automatikusan állítja.

Smart és 3d részéről nem tudok. Vásárlásnál nekem nem volt szempont. Te nézz utána melyik cég milyet készít.

Ha van kedved ezt nézd meg [link]

Oldalon

2012. nov. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bence_ ***** válasza:

Most nézem jó pár van.

Amit linkeltem annak Lan kell,wifi csak elő van készítve. Van olyan ami wifis és mozgás érzékelős a távirányítója :O

[link]

2012. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt itt találsz infót a felbontástól függő optimális a nézési távolságokról: [link]


Ha már tv-t veszel, akkor mindenképp érdemes olyant választani, amiben benne van a 3D lehetősége, hiszen a 3D adások még csak most kezdődnek majd igazán! Kár lenne kimaradni. Azt viszont nem hiszem, hogy olyan gyakran (5-10 évente) akarja bárki cserélgetni a tv-jét, amikor már mindenkinek természetes téma lesz, hogy az a film milyen jó volt 3d-ben, mert lesz az sokkal jobb is mint a mai filmeknél. Előbb-utóbb csak azért kell kicserélni a tv-t mert még régen valamiért nem vett 3D képeset és később már ez egy természetesen elvárható dolog lesz. Hiszen már ma elmaradottnak számít az a tv, ami nem képes erre a megjelenítésre.


Igaz, később valószínüleg jönnek majd a szemüveg nélküli és sok nézőpontból, közel félkörbe (..inkább negyed körbe) járható 3D-k, de az szerintem nem annyira a közeljövőben lehet.


..legalábbis nekem meg van a működöképes elméletem hozzá, mint a mostani technikák (aktív, passzív szemüveges és lentikuláris) elvével már ezelőtt 39 évvel jártam a Váci úton a HiradásTechnikaiKutatóIntézetben más néven (MikroElektronikaiVállalatnál). Akkor még nem volt gyakorlatban megoldható az akkori lassú LCD működés miatt. Ott ezt a mostani néhány elvet soroltam el a kutató mérnöknek, és még az LCD kép megjelenítő működését, mint elvi lehetőséget. Azóta minden megvalósult távolkeleten.

Szerintem ez is eljön max 10-15 éven belül.


A 3D-hez az aktív szemüveges rendszert ajánlom, mert a passzívnál felére csökken a függőleges felbontás miután felteszed a szemüveget, mert az minden második sort feketének mutat. A másik szemnél (másik szűrőnél) a fekete sorok lesznek világosak. Ez kell ahhoz a technológiához, hogy létre jöjjön a térhatás, de mindegyik szemmel csak fele információt látod. Ezért nem érdemes passzív 3D rendszert venni.


Egyébként a 3D-re képes és arra nem képes televíziók szerintem nem különböznek kép minőségét illetően. Elvileg nem lenne szabad különbözniük másban, mint ami a 3D hatás lehetősége.


Magam részéről esküszöm a SAMSUNG tv-re. Lehet, hogy ez szubjektív ítélet.


Egyébként mint tv-t a led+lcd kombinációt merem ajánlani.

A hagyományos ccfl (hideg katódos fluorescent) fénycsöves élvilágítású tv több szempontból sem ajánlott.

A gázkisülésű fényforrás gyorsabban gyengül mint a ledes. A ledről tudjuk, hogy különösen hosszú életű.


Itt még olvashatsz érdekes hasznos dolgokat akár a hozzászólások között is: [link]

2012. nov. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!