Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a jobb, canon eos1100d...

Melyik a jobb, canon eos1100d vagy nikon d3100?

Figyelt kérdés
köszi előre is!
2012. dec. 5. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a Nikont nem ismerem, Canonos vagyok. Nekem még az előző modell volt (1000d), de én nagyon szerettem. Persze, nem minden célra alkalmas, kezdő gépnek viszont tökéletes.

Javaslom, hogy vedd kézbe mindkettőt, és amelyiket jobbnak érzed. Egyikkel sem jársz rosszul.

2012. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 verde válasza:

Sokat hezitáltam én is a két gép között, én végül a Nikon-t vettem meg. Nekem ez az első tükrös gépem, teljesen pozitív véleményem róla. Media markt-ba megnéztem mind a kettőt, ha a canon-nak nem lenne, olyan olcsó műanyagos hatása lehet azt vettem volna, mert valamennyivel olcsóbb.

A nikon hátránya még, hogy csak angol menü van, amitől kicsit tartottam mert németes vagyok, de pár használat után egyáltalán nem gond, így is egyértelmű minden rajta.

Sokkal fontosabb, hogy úgy alapból képbe legyél a fotózás alapjaival. Sokat olvastam én is teszteket, fórumokat, mindenhol azt írják róluk, hogy egyik géppel sem lehet mellényúlni, mert mind a két gép, belépő szinten tökéletes.

Ajánlom, hogy menj el te is egy olyan helyre ahol mind a kettőt megnézheted, mert tudásilag majdnem egy szinten vannak, így végül a szimpátia alapján fogsz dönteni.

Én végül nem a MM-ba vettem, mert a neten kit-ben táskával, kártyával jobb áron jutottam hozzá, 3 éves magyar hivatalos nikon garival.

Ja, igen, erre figyelj oda, mert sok helyen 1 éves garanciát vállalnak csak.

Majd írd meg végül, hogyan választottál és miért!

2012. dec. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A nikon mellett döntöttem, hétfőn megyek érte. Innen rendeltem meg ( [link] szerintem jo aron is van, viszont azt látom hogy nincsen belső memóriája, tehát akkor ezzel egyből nem tudok fotózni, vagy egy minimális ennek is van, mint a digitális gépeknek? Egy memória kártya mennyibe kerül?
2012. dec. 7. 14:18
 4/5 A kérdező kommentje:
ezek közül valamelyik jó lehet bele? [link]
2012. dec. 7. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1100D van, de én is sokat gondolkoztam a Nikonon...

Ha a két gépet technikailag hasonlítjuk össze, a Nikon a jobb, nagyobb felbontás, magasabb ISO..stb. Viszont az ergonómia szempontjából én a Canon javasolnám, mert bár igaz, hogy a normális gumiborítás hiányáéban elég olcsó (kicsit gagyi) benyomást kelt, de a Nikont kézbe véve nekem nagyon picinek tűnt (bár kidolgozásra jobbnak). A nagyon pici váz elég kényelmetlen, főleg, ha egy nagyobb telét ráteszel meg egy külső vakut.. A d3100 gyakorlatilag akkora, mint egy bridge gép.

De ha nem tervezel kiegészítőket hozzá, és mindig a kitobival használod, akkor talán jobb választás. De a Canon sem rossz...

2012. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!