Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Canon powershot A570is márkájú...

Canon powershot A570is márkájú digitális fényképezőgépre lehet e timelapse-et telepíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van nekem ez a kis gépezetem. Nem egy felsőkategóriás "csúcsgép", de Én nagyon szeretem mert jó lépeket lehet vele készíteni. Érdekesnek találom a timelapse alkalmazást és szeretném kipróbálni. Érdkelne, h a Canon támogat e e hhez a géphez ilyen funkciót, vagy hackelni kell. Ha be lehet szerezni akkor hol, ingyenes, vagy fizetni kell e érte, ha igen mennyit, vagy akár küldhettek. Köszönöm előre is a válaszokat.

2012. dec. 13. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem CHDK a megoldás... Innen..

[link]

2012. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezen a linken egy szóval sem említik a timelapse t :S
2012. dec. 14. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Elolvastad amit linkeltem? Ez ****** szerinted micsoda??


Kedvcsinálónak felsorolunk néhányat a CHDK nyújtotta új (vagy csak drágább gépen elérhető) szolgáltatások közül:


kép mentése RAW formátumban (a képérzékelőből kiolvasott eredeti információ, megkerülve a gép processzora által történő feldolgozást, tömörítést JPG fájlba), ami utólagos foldolgozással - némi többletmunka árán - jobb minőségű képet eredményezhet;

élő hisztogram megjelenítése, hatékonyan segíti az optimális megvilágítés beállítását;

"zebra-mód", a keresőképen a beégett, vagy túl sötét részek megjelölése villogtatással, szintén hatékony eszköz az optimális megvilágítás beállításához;

akkumulátor töltöttségi állapot kijelzés;

hosszabb és rövidebb expozíciós idők lehetősége (akár 1/25000s, vagy 1/60000s), műszaki-tudományos fényképezéshez, rendkívül érdekes képhatásokhoz (mintaképek rövid záridővel);

Megvilágítás-sorozat (exposure bracketing), fókusz-sorozat (sorozat éles tárgytávolság változtatással);

******** intervallum-sorozat ( periódikus felvételkészítés meghatározott időközönként); ********

exponálás vezérlés USB porton át;

videofelvétel hosszának, kompressziójának növelése;

parncsfájl (script) írás (egyszerű BASIC nyelven) és futtatás (kész parancsfájlok is vannak);

két géppel egyidejű exponálás (sztereofelvétel készítés).


Vagy akkor nem tudom mit szeretnél, megfogalmaznád MAGYARUL?

2012. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Timelapse:

[link]

2012. dec. 15. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, nem értelek, amit belinkeltem abban benne van, amit keresel!! az AZ!!!

És akkor nézd meg ezt!

janosjegyzetei.blogspot.com/2010/03/time-lapse.html

Kértelek írd le magyarul mit akarsz, mert ha nem az, amit küldtem, akkor mi kéne?

Csak én írhatok, kereshetek Neked hosszan részletesen??

Feladtam, foglalkozzon Veled a ....

2012. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a linked tényleg említi a timelapse alkalmazást, igaz nem szó szerint. Én magát a szót kerestem a szövegben, és elismerem, nem olvastam el részletesen, csak átfutottam, és miután nem találtam benne a keresett szót. még nekem állt feljebb :S Bocsánat, hogy ekkora paraszt voltam Veled, aki a szabadidejét arra használta, hogy segítsen és keresgéljen nekem a neten, és bocsánat, hogy ennyire magamra haragítottalak, a figyelmetlenségemmel, és a butaságommal, és köszönöm az eddigi válaszaidat 
2012. dec. 16. 15:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen és akár máskor is, mert kultúráltan fejezted ki hibádat. Sokan ezek után szóra sem méltatnak, csak "elvonulnak"...

Sok sikert hozzá, szuper program.

Szép estét!

2012. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ha az emberek hibáznak nem mindig, vagy egyáltalán nem ismerik be. Én nem tartozom közéjük. Megpróbálom telepíteni ezt a csoda programot, ha esetleg valami gond adódna bombázhatlak kérdésekkel?
2012. dec. 16. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Engem bánt az, hogy ismeretlenségbe burkolózva nagyon sok emberről lefoszlanak a társadalmi érintkezés írott vagy íratlan szabályai. A helyesírás igényéről nem is szólva, ami odáig megy, hogy tagolatlanul, írásjelek nélkül, tulajdonképpen értelmetlenül adják elő a kérdést, nincs is a végén kérdőjel. Na, kipanaszkodtam magam...

Háát.. Keresni kereshetsz, de ezt a részét nem próbáltam, a többiből is csak néhányat (hisztogramm, RAW mentés), aztán visszatértem az auto módba.

Gépem, A590IS tökéletes képeket készít. Persze odafigyelek honnan jön a fény, a "tárgy" arca ne legyen árnyékban, kerülöm, ha lehet a nagy fénykülönbségeket. Ha lehet vakut kikapcsolom, mert a vaku ugye messze nem az igazi.

Pedig sokat fotóztam filmre, ahol ugye mindent be kell állítani, laboráltam, előhívtam.

Ebben is van manuális lehetőség, de gyakorlatilag nem használom..

2012. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!