Tudnátok mondani valami megoldást? (Lent tovább)

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy DVD lejátszót és rákötöttem az 5.1-met, és az lenne a problémám, hogy a zenéket nem 5.1-ben játssza le hanem csak 2.1-ben a filmeknél pedig szól minden..hogy lehet ez?! Vmi más formátumban kéne a zenéket,ha igen melyikben?Ha valaki tud rá valami orvosságot írjon..köszi!

2012. dec. 14. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel a legtöbb zene nem tartalmaz csak két hangsávot, nem is nagyon fogja tudni 5.1-be lejátszani neked. A DVD beállításai között nézz szép, hogy tud-e olyan a cucc, hogy a 2.0-ás anyagot 5.1-re felskálázza!
2012. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem szól 5.1-ben. Ráadásul DVD lejátszót minek vettél? Blu-ray már alap lenne a jövőre nézve.
2012. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Karesz6969 ***** válasza:
Csak akkor szólna 5.1-be a zenéd ha így is lenne felvéve...az mp3-nál ez már eleve esélytelen, némelyik gyári hang CD talán támogatja de nem ez a jellemző.
2012. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Golan Trevize ***** válasza:

"gyára hang CD" csak két sávos.

többsávos megoldások az SACD és az audio DVD például.

De a CD szabvány csak sztereot enged meg.

2012. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Karesz6969 ***** válasza:
Ezért írtam a talánt mert nem voltam benne biztos, de akkor ezek szerint ha te tudod én elfogadom. Vagyis nem alkalmas rá még a gyári CD sem.
2012. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Golan Trevize ***** válasza:

Terveztek négycsatornás audio CD-t is, de a megvalósítását soha nem dolgozták ki, és a szabványba sem került bele:

[link]

2012. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mp3-ban lehet több csatorna is. Kérdés, hogy a lejátszó ismeri-e.
2012. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:
Butaság, az mp3 is csak maximum sztereo lehet.
2012. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm mindenkinek..
2012. dec. 15. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!