Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Távirányítással működtethető...

Távirányítással működtethető ajtózárat vagy ajtóreteszt hogy lehetne csinálni? Esetleg venni valahol?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy csinálni kéne egy távirányítós ajtózárat vagy reteszt. De mivel ötletem sincs hogy hogy kéne kezdenem így megkérdezlek titeket !

Egy szobaajtóra kellene. Nem védelmi célból, de azért ne lehessen egy gyenge lökéssel letörni a helyéről !


Kerestem a neten ilyen zárakat, de leginkább hoteleknek, szállodáknak vannak kilincs és kártyás zárak, de azok drágák és én egyáltalán nem ilyenre gondoltam !


A lényeg, hogy kintről és bentről is, egy távirányítóval lehessen nyitni és zárni. Jobb lenne ha a falon lenne maga a berendezés, de akár a normál zár helyére is berakhatom.


Mondjuk egy kis szerkezet, egy egyszerű reteszt tol az ajtóra erősített foglalatba. Kell valami ami tolja és húzza, kell egy vevő + egy adó ami elférjen egy kis távirányítóban (ezt akár meg is lehetne venni)


Van valaki aki ért az ilyesmihez ? Vagy tud egy oldalt ahol lehet ilyet venni ? Előre is kösz ! :D



2012. dec. 28. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Kell egy ajtófék ami gondoskodik az ajtószárny behúzásáról:

[link]


A további lehetőségek:

Síkmágnes:

[link]


Elektromos zár:

[link]


És a nyitást kell még vezérelni

[link]

Amit beledugsz, azt lehet vele kapcsolgatni.

2012. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval arra gondolsz hogy a nyitást és a csukást úgy oldjam meg távirányítással hogy egy távirányítású dugaljat használjak ?

Szerintem túl bonyolult ! És ne elektromágneses legyen, hanem manuális (gondolok itt kis motorra)

2012. dec. 29. 02:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, szólj ha készen vagy.
2012. dec. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy állsz?
2013. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!