Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Objektíveknél mit jelent pl a...

Objektíveknél mit jelent pl a 55-300mm jelölés? Ez tájképekhez való?

Figyelt kérdés
Amit pl egy Nikon d3200-hoz alapból adnak az 18-55mm, ezzel beltéri képeket jó készíteni gondolom. Még kezdő vagyok ez lesz az első tükörreflexes gépem.

2012. dec. 31. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A mm jelölés az objektív fókusztávolságát jelöli. Ha csak 1 db számot látsz pl 50mm akkor az fix objektív. Ha két számot látsz akkor az zoom objektív és a szám a két "végállásra" utal.

Minél nagyobb ez a szám annál nagyobb a objektív "nagyítása" azaz közelebb hozza a témát.

Olyan, hogy "tájképekhez" vagy "beltérhez" való objektív szerintem nem létezik, mindig a téma határozza meg a választást.

Az általad említett cucc egy teleobjektív.

2012. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
+ info: általában a kisebb szám szélesebb látószögre is utal, ezt sokszor használják tájfotózásra. Persze általánosságban mondom ezt is.
2012. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tájkép talán a legrugalmasabb témakör, 10-500 mm között mindent használnak hozzá :)
2012. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont tegnap fotóztunk tájat 250 és 300 mm között, nagyon jó lett, de tipikusan erre inkább a 18-55 való, nem az 55-300.


De ebben a szakmában nincsenek konstans szabályok, minden attól függ, mit szeretnél elérni.

2012. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az általad említett objektív már egy kezdő természetfotósnak megfelel, lehet vele tájakat is, de természeten belül sok mindent.A 300mm azért már jó kis nagyítást ad, nagyon sokan használnak ilyet mert lehet már megfizethető árban kapni ilyet. Ami ennél nagyobb, annak már az ára is igencsak borsos. Az 55mm pedig kb azzal egyezik meg amit a szemed is lát. Amit a Nikonodhoz kaptál az egy kit objektív, én is ugyan ilyet kaptam a canonomhoz, általában mindíg ilyen kis kit obik járnak hozzá ha üzletben veszed. Tájképet pedig inkább nagy látószögű obikkal szoktak fotózni. Talán a halszem objektíveknek van a legnagyobb látószöge.
2013. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!