Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik márkának a legjobb a...

Melyik márkának a legjobb a 3D-je?

Figyelt kérdés
Samsung,Lg,Sony

2013. jan. 3. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lg Cinema 3D
2013. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az aktív 3D cuccok jobbak mint a passzív (pl LG is passzív)
2013. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 darkoo5 válasza:
Nekem samsung 3d-s tvm(aktiv 3d) van ami szerintem sokkal szebb képet ad mint az lg passziv technologiàja már csak azért is mert a passziv 3d-nél nem tartja meg a fullhd-s minőséget viszont az aktiv megtartja
2013. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy alap, amit jó ismerni.

Az optimális nézési távolságok: [link]


Pl egy 102 cm-es vagyis 40 colos képátlót 155 cm távolságból érdemes nézni ahhoz, hogy minden legkisebb részlet látható legyen. Viszont egy ekkora méretű passzív 3D képernyővel rendelkező tv 3D-ben minimum 3 méterről vagy távolabbról biztosít tiszta képet 3D üzemben.


Abból a távolságból, ahonnan az aktívon gyönyörű tiszta képet látsz, a passzív 3D tv-nél sűrű vízszintes csíkozottság jelenik meg, ami csak az optimális nézési távolság kétszereséről tűnik el a HD felbontással együtt.

Vagyis a passzív képernyőt olyan távolságból kell nézni, ha tiszta képet akarsz látni, mint a régi képcsöves televíziót volt szokás.


Szóval a passzív rendszer csak szemüveg nélkül FULL HD felbontású. Viszont 3D-ben már elég gyenge, a régi képcsövesekhez hasonló a minősége. A passzívhoz tartozó nézési távolságból már nem látszik több részlet, mint egy jobb képcsöves régi tv esetén.


Vagyis a 3D HD-ben csak aktív rendszerben lehet teljes értékű.


Viszont kicsit utána jártam mert érdekelt.

Több embertől hallottam, hogy valamiért az aktív 3D látvány zavarja. Az egész családja élvezi a látványt és semmi zavarót nem lát benne, sőt, de ő nem tudja nézni.


Ez egy szűkebb csoport, de van ilyen. Ennek magyarázható biológiai oka nem ismert, de többen állították már, hogy így van.


Szóval mielőtt megveszed a sokkal jobb minőségű képet mutatni tudó aktív rendszerű televíziót, nézd meg bemutató teremben a hozzá tartozó szemüveggel a 3D-jét. Esetleg nézesd meg a családdal is. Ha nem zavaró a látvány (többnyire nem szokott), akkor inkább aktívat vegyél.


Akit viszont ez zavar, a kénytelen megelégedni egy a felbontást illetően gyengébb változattal a passzív 3D-vel.

Annak a felbontása pontosan fele az aktívénak.



Aztán a főbb szemponton belül még lehet keresgélni a márkákon belül.

2013. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

LG Cinema 3D 2012-es gyártású TV-m van passzív technológiával. Kicsit féltem az elején ettől a felére esik a felbontás dologtól, hát én mondom ha ezt valaki észreveszi az nagyon nagy ász. Jó pár eredeti több tízezres 3D-s BD lemezem van szóval azt hiszem tudom mi az a Full HD nem pedig betömörített de hogy én ilyen felbontáscsökkenést nem tapasztalok az biztos.

Nem csoda hogy a Samsung beijedt az LG Cinema 3D-től amiben nincs villogás mint az aktív társainál. Az meg hogy egy kevés fényerőt felfog a képből még pont belefér.

2013. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mekkora átlójú tv és milyen távolról nézed?

Messziről nézve már tényleg nem látható.


Mmarktban néztem a passzív rendszerű tv-ket és mellette volt az aktív is.


Először az aktív szemüveget vettem fel és annyira közel mentem hozzá, hogy minden részlet látható legyen, de a képernyőt alkotó pontok még ne jelenjenek meg. A teljes hd műsort így kell nézni, különben hiába a hd tartalom, úgysem látszik.


Ezután felvettem a passzív szemüveget egy tv-vel arrébb.

A passzívnál abból a távolságból azonnal megjelentek a zavaró csíkok, ami nem is csoda, hiszen ez a működési elve. Ezek csak akkor tűntek el, amikor jól eltávolodtam hátrafelé kb mégegyszer akkora távolságra.


Nekem nagyon zavaró volt, főleg azután, hogy előtte közelről tiszta képet láttam és volt mihez hasonlítani.


Lehet, ha megszokod a gyengébb minőséget akkor már kevésbé zavar. hiszen a régi képcsöves tv-ken is milyen jól lehetett nézni a műsorokat és mekkora élményt adott az is.

Na de a tényleges, teljes hd tartalom az egészen más. Arra az LG és a többi passzív rendszerű készülék csak szemüveg nélkül, 2D-ben alkalmas.


Olyan persze lehet, hogy valakinek nem jó a szeme és így se éles úgy se éles, illetve olyan mint amit az életben megszoktunk.


Szerintem ha valaki meg akar győződni a pártatlan igazságról, az nézze meg valamelyik áruházban a saját szemével. Úgy tettem én is, amellett, hogy ismerem mindegyik működési elvét.

2013. jan. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez még szemet szúrt nekem: "szóval azt hiszem tudom mi az a Full HD" ... Ahhoz aktív 3D tv-n kellene megnézned ugyanazt az anyagot egészen közelről, akkor már tényleg tudnád milyen is az a FULL HD 3D. Mivel a passzív tv-n nem jelenik meg, ezét nem is tudhatod. Legfeljebb azt gondolod olyannak.


Igazán nem azért mondom, hogy rájöjj, el kellene adni azt a tv-t valakinek és venni egy aktívat ha tényleg jó felbontást és tiszta képet akarsz 3D-ben is.


Persze egy ok lehet arra, amiért a 3D-ben kisebb felbontású passzívat választod. Ha netán azok csoportjába tartozol, akit zavar a régi mozi vetítők villogása, amikor a film továbbítás alatti kép váltásnál a vetítő megszakítja a fényt a filmkocka továbbítás idejére.


Kb. ilyent csinál az aktív 3D is. Egyszer csak az egyik szemnek mutatja meg a teljes felbontású képet, azután csak a másiknak, folytonosan egymás után 50-100 -szor felváltva. A szem nem képes érzékelni a megszakítást villogásként mert az olyan rövid ideig tart és gyorsan történik mint a film kockák egymás utáni vetítése.


Akit a régi filmes mozi, film kocka továbbítás alatti sötét szakaszok villogása nem zavarta, azt az aktív 3D kép váltása sem fogja zavarni, sőt észre sem veszi.

2013. jan. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mondok egy próbát, érdemes lenne elvégezned, hogy meggyőződj milyen a kép 2D és 3D -ben a passzívnál.


Egy teljesen hd adást tegyél a képernyőre és kapcsold át 2D-re.


Nézd meg szemüveg nélkül, amennyire közelről lehet, hogy

a képernyő kép pontjai már ne látsszanak, viszont a legtöbb finom apró részlet látható legyen.

Tehát annyira közel ahonnan a legélesebb és a legtisztább a kép. (Optimális kb. a kép átló másfélszerese.)


Azután ne menj hátrébb és vedd fel a hozzá adott szemüveget. (az már mindegy is, hogy átkapcsolod 3D-re vagy sem).


Meg fogod látni ugyanazt az óriási különbséget, mint amit az aktív és a passzív között is látnál. Az aktív rendszerű 3D térhatásúban is olyan tiszta képet mutat, mint a passzív rendszerű szemüveg nélkül.

2013. jan. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elolvastam az eszmefuttatásod, nem tervezem eladni a TV-met ilyen szőrszálhasogatás miatt. Láttam a Mediaban mind a két elven működő 3D TV-t, számomra az aktív semmivel sem adott többet azon kívül hogy azt a bazi nagy nehéz kényelmetlen ráadásul elemes szemüveget kellett viselni.

Csíkokat egy centiről sem látok 3D-ben nézve, mondom az igaz hogy felfog egy kevés fényt a képernyőn láthatóból de ez nem zavaró nekem. Most vettem új modell, engem kielégít, jah és 107 centis mert tudom hogy a 3D 100 centi felett kezd működni. 2 és fél méterről nézem a kanapéból mert a TV is ezt a távolságot mondja és valóban jó, a Csodálatos Pókember így is az arcomba szaltózott a levegőben.

2013. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy a felbontásbeli különbség milyen távolságból látszik jól, kiderül egy másik fórum topikban adott válaszokból is. http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..


Holnap még részletesebben válaszolok.

2013. jan. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!