Huszti Tibor kérdése:

Milyen erősítőt vegyek? Minőségi zenehallgatásra használható sztereó erősítőt keresek. Kb.2x50 watt 8 ohmon de ha erősebb az se baj, a lényeg hogy nagyon jó /audiofil, high end. / hangja legyen.

Figyelt kérdés
Minden javaslat érdekel. Hifirajongók, fanatikusok véleményei is jöhetnek, sőt!
2013. jan. 8. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem félsz a használttól, akkor keress egy Technics erősítőt! (és abból is sztereót, ne 5.1-est)
2013. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Volt már technicsem és az ismerősömnek is van vagy 3-4,jó-jó de olyan Technicses a hangjuk, jobbat szeretnék.Most jelenleg egy onkyo a-sv620-am van,igaz házimozi de sztereóban is ott van nagyon, szerintem szebb a hangja mint a technicseknek.

Olvastam róla hogy jók az Arcam és hasonló típusú és hangú erősítők,de tapasztalat alapján meghallgatnék egy pár hozzászólást,véleményt.

2013. jan. 8. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Viszont ha házimozi erősítőd van jelenleg, akkor ha jól sejtem házimozi hangfalszett van hozzá, ami még ha nem kis apró műanyag vacak, hanem vmi nevesebb cucc akkor is filmezéshez vannak "hangolva". Ekkor érdemes lenne a frontokat lecserélni. De persze nem tudom mit hajtasz vele. Esetleg a jelforráson javítani? (mp3? Audio CD? Bakelit?)
2013. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem házimozi hangfalakat hajtok hanem sztereóban használom 2 nagy épített hangfallal.Ezért keresek sztereó erősítőt.Félre ne érts,nagyon bejön az onkyonak a hangja szereóban ,ritka jó hangú sztereóban a házimozi erősítők közül bár volt Harman Kardon házimozi erőm ami elég jól szólt sztereóban is.Anno az onkyot a sztereó teljesítménye miatt vettem meg ami nagyon ritka a régebbi házimozi erősítők között és mint írtam jó hangja van.Volt yamaha ax600-as és Denon pma 1060 is de mindkettő hangja magasakban tolakodó,érces volt így eladásra kerültek.Egy jó hangú audiofil használt erősítőt keresnék viszonylag megfizethető áron.Volt egy Marantz pm94-esem és egy Pioneer A 757-es ami jó hangú volt,olyan naturális,semmi kiemelés és sallang de már régen elmentek.Most valami jó hangúra vágyom az Arcam erősítőket dícsérték és az egyes Cambridge audio erősítőket de közülük vannak kevésbé jó hangú darabok.
2013. jan. 8. 21:22
 5/9 A kérdező kommentje:
A denon pma 1060 hangja nagyon nem jött be nagyobb hangerőn összezavarodott,besokalt a hangja és a magasai csúnyán szóltak viszont a pma 520-as hangját dícsérték és anno etalonként emlegették.Azért lennék kiváncsi több erősítőről írt saját tapasztalatra és véleményekre.
2013. jan. 8. 21:31
 6/9 JulesM111 ***** válasza:

Szia,


Jó hifisként máris visszakérdezek, mit akarsz hallgatni (ugye bakelitet, mert ha nem, ne is olvass tovább :) )

Köv kérdés, milyen hangsugárzókhoz keresel erősítőt?


Mindenféle ismeretek nélkül, pár erősítő ami eszembe jut:

Cambridge Audio (pici pénz, elfogadható élmény)


Linn, Arcam, Advanced Acoustic, Anthem, Linn

Ezek már sok sok pénz (előerősítő-végfok külön, belépő sok pénz)


Sok pént az életemből hiányzik, és csak Cambridge Audioig jutottam, bakelit lemezről, B&W hangsugárzókkal.

2013. jan. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Golan Trevize ***** válasza:

Harman Kardon HK 670


Kellemesen (de nem túlságosan) lágy, meleg hangja van.

Az én hangfalaimmal a magasak is szépen, tisztán szólnak, semeliyk tartományban nem tolakodik.

2013. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, a cambridge audio melyik tipusa a jó hangú mert van olyan is amiről nem olyan jót írtak.A harman kardon biztos jó lehet ha eisa díjat nyert, de nem találok eladót a neten.Ha tud valaki segíteni ebben szívesen meghallgatom.A hangfalam pontos paramétereit nem ismerem, a MÉLY 30 CM-ES KB. 200/400 wattos lehet 100 dB-es érzékenységű,MDF -ből van a láda 3 utas a lényeg hogy nagyon könnyen hajtható,minőségi hangja van.Az onkyoval a kanapé is jár alattam ezért is elég lenne 50 -60 watt os erősítő.Anno sal sbx hangszórók voltak benne /gyári tervek alapján készült a láda/de ezen már túl léptem így mindent lecseréltem hangváltóval együtt.
2013. jan. 9. 10:14
 9/9 A kérdező kommentje:

Majd el felejtettem sajnos még csak audio cd lemezt hallgatok de néha disco zenénél előfordul mp3-is.

Cd-nél jól szól Jimmy egyes számai,Ladánybene,Charlie...+ van egy teszt cd-m is amin olyan komolyzenei beütés is van de felvonultat elég sok fajta hangszert.

2013. jan. 9. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!