Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A tévénk jobb felső sarkában...

A tévénk jobb felső sarkában egy lilás folt van, kb fél tenyérnyi nagyságú. Ez komoly hiba?

Figyelt kérdés
Kb. 8 éves Samsung készülék. Indokolt kicserélni, vagy még egy ideig kibirja?
2008. máj. 31. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Kapcsold ki a főkapcsolónál éjszakára, lehet, hogy eltűnik magától is. A mi TVnknek ez a gyógyszer, párszor már csinált ilyet.
2008. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a készülék közvetlen közelében hangszóró (HiFi -é, stb), akkor azt vidd el tőle messzebbre -lehet hogy a hangszóró mágnese okozza ezt az elszíneződést. (Átmegneseződött a képcső).
2008. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
1%
Tegyél a tv tetejére egy mágnest működés közben, tutira eltűnik a folt de szerintem a kép is :D
2008. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

ne kikapcsold, hatásosabb, ha áramtalanítod. De inkább egy napra, mint egy éjszakára. Ez megoldja.

Plusz vegyél elé minden mágneses dolgot a közeléből (hangszórók pl.)

2008. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű felmágneseződött! Ha bekapcsoláskor nem hallassz egy rövid búgó hangot akkor még nincs rajta lemágnesező funkció. Ilyenkor egy erősebb mágnessel ki lehet "simogatni" belőle a foltot! Nekem a kisfiam játszott egy mágnessel, tetszett neki ahogy torzul a kép, aztán megmaradt a folt a TV-jén. Nekem egy negyed óra alatt sikerült kiszedni belőle, csak rá kellet érezni a technikára!
2008. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerü a megoldás.
2008. jún. 4. 07:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden Tv-ben automata lemágnesező van, ami bekapcsolásnál lép működésbe. Ezért segíthet a ki/be kapcsolás. De ha nem, akkor elromlott a lemágnesező. (még a régi monitorokban, jobb tévékben volt kézi lemágnesező is)

Mivel javítani nem érdemes egy 8 éves samsungot, nyugodtan próbálgasd mágnessel kiszedni a foltot. Sok kárt már nem tehetsz benne.

2008. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
13%

az utolso valasz irojaval ertek 1 et!en 1x naon hozza nyomtam a tv-hez a magnest es akar mit csinaltam ki be huztam ki-be kapcsoltam ugyan ugy nezett ki!utana probalgattam cuccokat a magnessel es 1x csak kezdett eltunni!


hogy kiszedd a lila foltot ,vegyel 1 eros magnest es tartsd a tv kozelebe addig amig azt nem latod hogy amikor a magnes a tv kozeleben van mar nem latszik a lila folt,majd csinald azt a mozdulatot mintha le akarnad seperni a tv teteje fele es eltunik es a biztonsag kedveert kapcsold ki aztan be es hansznalhatod nyugodtan tovabb a tv-d a lila folt nelkul! ha nincs valtozas akkor valami hangszoro lehet az oka!vidd el!de ha nincs semmi hangszoro a kozeleben akk biztos fog mukodni a modszerem!:D


(am bocs ,me tom hogy mar megoldottad a problemad de ha valakinek ugyan ez a baja lenne akk legalabb konnyebb lesz neki eltuntetni a foltot!:D)

2008. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!