Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung színes televíziónk...

Samsung színes televíziónk (6éves) képernyője pirossá válik. Szinte minden bepirosodik rajta egy idő után, az arcok pacákká válnak. Mi lehet a baj? Mennyibe kerülhet megjavítani?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

"elment" a zöld szín.

azt, hogy mennyibe kerül a javítása, így látatlanban nem lehet megmondani. lehet egészen egyszerű hibája (ellenállás szakadás), de a legrosszabb esetben a képcső egyik ágyúja is kimehetett - ez már húzós, mert (egészen kivételes esetektől eltekintve) csak képcsőcserével javítható.

2009. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szintén Samsung TV-nk van hasonló problémával (lehet hogy szériahiba?), csak nálunk zöldre vált...

A következőre jöttem rá: ha színvilágot váltasz (általános, sport, természetes, mérsékelt, stb. > a kék gombbal a távirányítón) akkor visszaáll rendesre, de lassan megint elkezd elmenni a színe. Ezt játszottuk is egy darabig mikor a feleségem véletlenül rájött, hogy ha a képméretet (16:9, normál, nagyítás > a kék gomb alatti) átváltjuk akkor nem jön elő az elszíneződés.

Megtennéd hogy kipróbálod nálad ez segít-e, illetve ugyanez a jelenség áll e fennt?

Valamint az előző hozzáértő válaszoló véleménye is érdekelne, hogy ezekkel a plusz infókkal mi lehet a baj?


Most így használjuk a TV-t hogy bekapcsolás után nagyítás és színprofil váltás majd minden rendben a kikapcsolásig. Mindig másra megy el a pénz és még nem vittem havíttatni... ;)

2009. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

......ha színvilágot váltok egy darabig jó, aztán szépen lassan elmosódik pirossá az egész....

Egyébként most próbaképpen levettem a tetejéről a házimozi kis hangfalát hátha jobb, most csak az M1 rosszalkodik, de lehet átmeneti.... a kép nagyítása nem működik, ugyanolyan piros feje van a műsorvezetőnek..:))

Nagyon nem esne jó most anyagilag ha javítani, netán újat kellene venni...

Szerintem ez széria hiba. Nem szokott véletlenül néha zúgni a TV??? Mintha berezonálna, és recsegne a burkolat, rossz hallani....

2009. aug. 28. 22:35
 4/4 anonim ***** válasza:

-az első válaszoló vagyok-

ha vissza lehet trükközni a színeket, akkor a legegyszerűbb és a legnagyobb hiba kilőve :)

(ellenállás szakadás nincs, képcső jó)

a házimozi hangfalának nem a legszerencsésebb tárolási helye a tv (a képcső, ill. a maszk igen érzékeny a mágneses térre!)

a hiba a színjel feldolgozóegység körül lehet (rgb panel), de lehet procihiba is (kisebb valószínűséggel)

én elsősorban kondihibát keresnék. valószínűleg néhány kondi kiszáradt, ezért elvesztette a kapacitását.

házilagos hibakeresést és javítást nem javaslok, mert a kis hibából könnyen lehet nagyot csinálni :)

2009. aug. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!