Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Be akarom fogni az Astra 19.2...

Muhkte kérdése:

Be akarom fogni az Astra 19.2 műholdat és ha Nyíregyházán vagyok merre forgassam az antennát hogy befogjam vele?

Figyelt kérdés
Van egy régi Digis parabola plusz egy Opticum4050C beltérim. Képes rá és érzékeli is de nagyon gyenge a jel ezért valamerre el kell forgatnom tehát ha Nyíregyházáról szeretném ezt akkor milyen irányba forgassam ?

2013. jan. 14. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az alábbi oldal segíthet a beállításban: [link]

A térképen megkeresed a lakhelyedet, műholdnak pedig kiválasztod a 19.2E ASTRA-t. A térképen a zöld vonal fogja mutatni, hogy merre kell állítani az antennát.

2013. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kgpassat válasza:

Nem csak Nyíregyházán, hanem bárhol, keleti 19,2 fokra állítsd. Délhez képest viszonyítunk, tehát az a nulla fok.

Nem csak az oldalirányú, hanem a függőleges dőlés is számít.

2013. jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó lesz ! köszönöm szépen!
2013. jan. 15. 08:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a függőleges dőlésnek pedig 30'nak kell lennie ?
2013. jan. 15. 15:00
 5/11 A kérdező kommentje:
Sikerült az antennát jó irányba terelni és be is fog 71 csatornát . Nem azért mert telhetetlen vagyok de elvileg lehet vele 250 csatornát is minimum fogni vagyis ilyeneket olvastam ezt hogyan lehet elérni ?
2013. jan. 15. 17:00
 6/11 kgpassat válasza:

Ezt nem tudom, úgy kell beállítani a parabolát, ahogy a legmagasabb lesz a jelszint.

Mutatok egy videót, így kell a parabolával megkeresni a műholdat. Ne zavarjon meg, ez egy másik műhold, de a beállítás menete ugyan az.


http://www.youtube.com/watch?v=6bmlPgmOGtk

2013. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kb így állítottuk be mi is és elértük a legmasabb szintet az a baj vele hogy amit le is írtam hogy nemértem hogy mért különbözik a csatorna szám miért jóval kevesebb ? Beállításon meg keresésen már túl vagyok de azért tényleg köszi :)
2013. jan. 16. 00:32
 8/11 kgpassat válasza:

Teljes keresést végeztél?

Én kiszedtem a csatornalistából a teleshop-okat, meg aminek semmi értelme nincs, és így is pont 250 csatornám van.

Hány százalékon van a jel és a minőség?

2013. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Maga a szint az kerek 90 % és jel minőség ami kevesebb :S olyan 72 és 75 között ugrál de így is akárhányszor próbálom és igen végeztem teljes keresést is csak 71 csatorna :/
2013. jan. 17. 16:36
 10/11 A kérdező kommentje:
még talán annyit lehet baj forrás h nem sokkal előtte fut az utca is vezeték akár az árnyékolhat annyit ? de sztem ha árnyékolna egy darab csatornának nem kellene bejönni vagy lehet tévedek :S
2013. jan. 17. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!