Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Tudna nekem valaki ajánlani egy jó fényképezőgépet? Max 40ezret szánok rá, nem minden napi használatra kellene, hanem mikor kirándul vagy nyaral az ember akkor tudjon szép képeket csinálni és ha lehet akkor zoomolásnál és szép tiszta képet csináljon. Ja és a legfontosabb, hogy éjszaka is kevés fénynél szép képeket csináljon nyilván ahhoz képest amilyen árkategóriát meg engedhetek magamnak Nem nagyon értek a gépekhez tehát elnézést ha valami nem érthető dolgot írtam, egyébként van egy samsung 12mp fényképezőm már vagy 4 éves nappal szép képeket csinál de éjszakai képek nagyon rosszak, sehogy sem lehet beállítani hogy normális legyen, segítségeket köszönöm.

2013. jan. 15. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyjából a lehetetlenséggel egyenlő, amit szeretnél. Egy kompakt géppel sosem fogsz szép éjszakai felvételt csinálni, kivéve, ha felteszed egy állványra. Kézből lehetetlen. Rögzíteni kell, és úgy csinálni a képet (pl. leteszed az asztalra és önkioldó, egy korlátra, akármire, ahol stabilan áll.)

Szerintem ezért ne vegyél új gépet.

A zoom is hasonló kategória. Minél inkább zoomolsz, annál nehezebb megtartani a gépet. Napsütésben még menni fog, kevesebb fénynél már nem.

2013. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam meg a dolgokat, az éjszakai képnél arra gondoltam, hogy például városban sétálásnál le lehessen normális minőségben fényképezni valamit, nem akarok én csúcs szuper minőséget, de a mostani fényképező egy nagy pacát csinál mindenből, a zoomolásnál sem arra gondoltam, hogy 30 méterről éles képeket készítsek 1 madárról hanem mondjuk az utca túloldalán ha van valami akkor keveset zoomolva jó képet tudjak csinálni. Tudom nem nagy tudású gépek, de szerintem az én igényeimnek megfelenének és biztosan jobb képeket csinál mint egy 4 éves kis fényképezőgép, melyiket választanátok?

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 15. 14:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezekből talán a Canon, vagy a Fuji.
2013. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom nincs egyik géppel sem, de nagyjából hasonló a tudásuk.

Nekem egy Fuji kompaktom van, szeretem, de az sem alkalmas éjszakai fotózásra. Én értem, mire gondolsz, de rögzítés nélkül nem fogsz jó éjszakai képet csinalni.

Ha megnézed, 3,1 a legnagyobb rekesz, amit ezek tudnak, ha zoomolsz, akkor még kevesebb. Általában 400 ISo fölé már nem érdemes menni, mert zajos lesz. Ezek erősen behatárolnak.

A megapixellel pedig ne foglalkozz, mert nem jelent semmit. Sőt én törekednék rá, hogy minél kevesebb legyen, mert egy ekkora érzékelőn csak romlik a minőség, minél többet préselnek rá.

Márka alaján én is a Canonra vagy a Fujira szavaznék, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy jobban jársz velük, mint a mostani gépeddel.

Próbáld ki az üzletben, hogy mit tudnak, csak van egy kevésbé világos hely.

2013. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fuji +1 :)
2013. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Youtubon, néztem teszt videókat mind a háromról és hát a samsung nekem sem nyerte el a tetszésem, zoomolásnál sokáig homályos marad a kép és mikor max zoomon van homályos is maradt sok esetben, nagyon megtévesztő hogy 26x optikai zoomja van, én is majdnem bedőltem neki, mert így leirva tök jól néz ki de mint avideók is mutatták a valóságban nem olyan jó. Tehát akkor a fuji és a canon között dilemmázok, a fuji 18x a canon meg 12x és ez a teszt videókban is jól kivehető hogy a fujival messzebre lehet látni és szép képet mutat max zoomolásnál is a canonál viszont zoomolás közben is éles marad a kép és lassabban zoomol. Nyilván mielött megvenném kipróbálnám az üzletben, de ti melyiket vennétek meg?
2013. jan. 16. 10:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem vagyok nagy híve a nagy zoomoknak. Persze, kényelmes, hogy meg lehet oldani, de a minőséget rontja. Rosszabb az élesség.

Én is beleestem a szuperzoom csapdájába, azóta nem is használom. A kedvenc objetívjeimen nincs is zoom.

De tudom, hogy te nem erre akarod használni, ne hasonlítsuk a kompaktokat a tükrösekhez.

Nem hiszem, hogy a kettő között már nagy lenne a különbség. Nekem egy régi Fuji f30-am van, azótan Canont használok. Jó márka mindkettő.

2013. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 17. 09:52
 9/10 anonim válasza:

Hát igen, ha normális gépet akarsz, arra mindig többet kell áldoznod, de a befektetés előbb-utóbb meghozza a maga gyümölcsét. Ha annyira zavaró a zoom számodra, és látom Samsung párti vagy, akkor nézd meg ezt a gépet tőlük:


[link]


Tettek bele WB150F / WB150 OIS-t, ami hozza rendesen, amit kell, tényleg stabillá teszi a képet max zoomnál is.

Az én álom kamerám az szintén Samsung,az NX300...na az valami csoda..ezt az ára is tükrözi. ezért megpróbálom megnyerni, hátha fortuna most engem pártol. Ha érdekel:


[link]


Ja és mindig is szerettem a bűvésztrükköket, még élvezem is :)

2013. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyan drágább, de érdemes megfontolni a Canon SX220 HS-t, vagy SX230 HS-t. Ezekben már jó CMOS szenzor van, és vannak manuális opciók is éjszakai fényképezéshez. Továbbá még nem az a kifejezett szuperzoom, ezért optikailag is korrekt.


[link]


Esetleg használt hirdetéseket is lehet nézni (ha az éjszakai érzékenység kulcskérdés), néha meglepően olcsón ki lehet fogni egy komolyabb gépet, pl. ahogy itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-k..


Újonnan viszont 100 ezer alatt aligha lesz igazán jó érzékenységű gép.

2013. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!