Viktor19920121 kérdése:

Üdv! Van egy Thomson Home System DPL914Vd dvd lejátszóm. Erre van rákötve 2 db 40 Watt-os 6 Ohmos hangszóró. A dvd 4 Ohmos RMS:100 Watt, + egy 50 Wattos 4 Ohmos láda. A dvd-t 2.1-be kötöttem.20 perc és tojást lehet sütni a tetején. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 19:25
 1/5 anonim válasza:
ha a dvd kimenetele 4ohm os miért kötsz rá 6ohm os hangszórót?
2013. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Osynho ***** válasza:

Fúú,ezt a nyakatekert irományt. :/ Először is, egy dvd lejátszónak nincs erősítője, így teljesítménye sincs. Szóval akkor az gondolom egy házi mozi-egybehifi :) Ennek 2 kimenetére van kötve a 2db 6 ohmos hangszóró +50 wattos láda? A mály az aktív? Tehát csak a jelet kapja a hifitől? Vagy a hifi erősíti is a hangszórót?

6ohmos hangfal nyugodtan mehet a 4 ohm stabil erősítőre, nem az a gond. Ott inkább valami félre van kötve, csak így nehéz kibogozni. Egy kép jól jönne.

2013. jan. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bocs nem jól irtam.nem a dvd hanem az erősitőhőz.Ha az erősitő 4ohm os rakhatsz rá 10ohm hangszórót menni fog az is csak nem sokáig mert kié!!
2013. jan. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Osynho ***** válasza:
Magasabb impedanciájú hangfaltól semmi baja nem lesz az erősítőnek, csak kisebb teljesítményt fog leadni. A gond akkor lenne, ha 4ohm-os erősítő kapna egy 2 ohmos hangszórót. Na ott tényleg lehetnek gondok.
2013. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , bocsánat a hülye megfogalmazás miatt. Nem nagyon értek hozzá az az igazság.. Egy sima 5.1-es dvd lejátszóm van és arra kötöttem rá, sztereóba, a gépre van rákötve. tehát akkor semmi baja nem lehet??
2013. jan. 16. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!